Krajské kolo Logické olympiády 2018 v Českých Budějovicích

Lucie Malechová

V pátek 2. 11. 2018 probíhalo také v Jihočeském kraji krajské kolo Logické olympiády. Letos se v zasedací místnosti Krajského úřadu v ulici Boženy Němcové o 10 postupových míst utkalo 120 nejlepších žáků z jihočeských škol.


Jednotlivé kategorie se v zasedací místnosti vystřídaly vždy po cca 1,5 hodině a celý den měl neskutečně rychlý a plynulý spád. Po prvním písemném testu dostali soutěžící svačinky, po druhém testu, tentokrát promítacím, nějaké drobné dárečky od našich partnerů a než se stačili společně vyfotografovat, už měla naše blesková porota výsledky. Nejdříve jsme ale všem odhalili správná řešení, aby nikdo nešel spát s broukem v hlavě, a pak už se rozdávaly hlavní ceny.

Nejmladší žáci si vyzkoušeli i několik rozhovorů na kameru Jihočeské televize, takže si budou moci svůj zážitek ještě připomenout během vysílání reportáže.

Všichni vítězové si odnesli kromě postupu do velkého finále i několik drobných, ale i hodnotnějších cen, za které děkujeme našim partnerům. V každé kategorii byl hlavní výhrou dron, dalšími cenami byly chytré hodinky, 3D pero, powerbanky, flashdisky atd.  

Všem partnerům, kteří podpořili nadané žáky z Jihočeského kraje, velice děkujeme. Jsou to: Jihočeský kraj, Alšova Jihočeská galerie, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Bosch spol. s r.o., Doppler, Kuboušek, Teplárna České Budějovice, a. s., Lipno servis s.r.o., Jihočeské muzeum, Velimpex, Madeta, Včelařství Plávkovi, Motosport Chýnov, Besip, Good Agency, Skupina ČEZ, Jihočeská plavební, Albatros Média, Knihy Dobrovský, Activáček.cz. 

Vítězi letošního krajského kola v Jihočeském kraji se stali Matěj Kmínek (ZŠ Máj II, České Budějovice), Jakub Švojgr (Gymnázium Česká, České Budějovice), Jonáš Havelka (Gymnázium Jírovcova 8, České Budějovice).

Všem vítězům moc gratulujeme a bude jim i dalším postupujícím držet pěsti do velkého finále v Praze. 

Zároveň bych také chtěla velice poděkovat všem, kteří pomáhali s celou přípravou, i během dne D. Bez nich by soutěž určitě neproběhla tak hladce a bezproblémově.  Moc děkuji Martě, Pavle, Přemkovi, Milanovi, Aničce, Idě, Lukášovi, Pavlovi, Daně a Zdeňkovi za jejich pomoc a podporu a věřím, že tato vynikající spolupráce nám vydrží i nadále, a to nejen při Logické olympiádě.

Související odkazy

6.11.2018

Krajské kolo Logické olympiády 2018 v Českých Budějovicích
2.11.2018


Zpět