Den, na který se těším

Mgr. Lenka Serbousková

Netradiční doba si žádá netradiční postupy. Stylisticky nečistému formátu vypravování v čase budoucím dokázali žáci 7. B vdechnout duši, když ve svých pracích působivě odhalili podstatu pocitů asi každého z nás. Ať je ten den, na který se těšíme, ještě hezčí než v našich představách! A ať nám to čekání příjemně ubíhá!


Den, na který se nejvíce těším

Nejvíce se těším na den, až pojedu na Slovensko, pokud to situace dovolí. Moc se těším na známé, na psa a na společné aktivity.
První den pojedeme autem na Slovensko. Občas se někde zastavíme na benzínce, ale jinak je ta cesta dlouhá.
Až přijedeme na Slovensko, uvítají nás naši příbuzní. Bydlí v malé vesnici, kolem jsou louky a pole, běhají tam kočky s koťaty a je tam klid. Je tam větší teplo než u nás, takže budeme chodit často na koupaliště. Také navštívíme i jiné známé. Všichni jsou moc hodní. Hodně se taky těším na motorky, až mě strejda sveze. Má terénní a vozí mě vždycky po louce po okolí. Nebo budeme střílet ze vzduchovky a chodit hrát fotbal na hřiště.
Večer si uděláme táborák, opečeme buřty nebo nějaké maso a posedíme venku až do tmy. My s bráchou, tátou a dědou budeme spát ve stanu a mamka, sestra a babička doma, protože nás je hodně a nevešli bychom se do domu.
Na Slovensku je to vždycky fajn, moc se tam všichni těšíme. Jen je škoda, že tam jsme jen pár dní a rychle to uteče.

JS

31.3.2021

Klíčová slova: český jazyk


Zpět