Krajské semifinále Logické olympiády 2009 v Moravskoslezském kraji

Hana Kalusová

Krajské semifinále LO v Moravskoslezském kraji jsme pojali jako „show“. Vybaveni otcem zakladatelem, bohatými zkušenostmi z minulých let, silným týmem a velkým nadšením jsme v pátek ráno 6. 11. 2009 na krajském úřadě spustili krajské semifinále.


Dalibor se ujal moderování celého dne. Nejdříve přišli na řadu žáci základních škol. Většina z nich měla doprovod v podobě rodičů či učitelů. Někteří z nich zůstali sedět přímo v sále, kde semifinále probíhalo. Zpočátku, zatímco děti psaly písemný test, se tak trochu nudili – četli noviny, pracovali na notebooku atd. Při promítaném testu již trochu zbystřili. Bylo vidět, jak se snaží také řešit zadávané úlohy, které díky skvělému technickému vybavení zasedací místnosti, byly dobře viditelné z každého místa.

Pak už přišla ta pravá „show“. Dalibor spustil prezentaci her. Sety, obrázky, slovo, slova – střídání čtyř různých úloh - a doprovod už nadobro odkládá noviny, notebooky, atd. Atmosféra byla úžasná a děti úžasně chytré. Ten „náš“ nejlepší, Roman Walica ze ZŠ Vendryně, nakonec vyhrál i celorepublikové finále!

Po obědě přišli na řadu středoškoláci a mezi nimi i vítěz Bedny MSK z minulého roku, Petr Lichý z Gymnázia v Opavě. I pro středoškoláky byl přichystán písemný test, promítané a hravé úlohy. Všichni jsme s napětím očekávali, zda Petr potvrdí své prvenství z minulého roku, i když známých tváří jsme rozpoznali více. Když se téměř při každém druhém Setu (jeden typ úlohy) Petr hlásil se správnou odpovědí, bylo už celkem jasno. Vítězem se tedy i tento rok stal Petr Lichý, kterému patří velká gratulace! Druhé místo obsadil Jiří Biolek z Frýdku-Místku, který výborně reprezentoval i na celorepublikovém finále, kde skončil třetí!

Za organizátory krajského semifinále LO v Moravskoslezském kraji bych chtěla velmi poděkovat Františku Pokludovi z krajského úřadu za jeho pomoc před i během semifinále, vedení úřadu za ochotu při zajištění zasedací místnosti a v neposlední řadě Nadaci OKD, která na LO finančně přispěla.

Mé osobní poděkování patří především Hance Studenské, předsedkyni MS Ostrava, která si celé krajské finále vzala na starosti a zvládla to úžasně! Velké díky patří také Daliborovi Hrabcovi, který tuto soutěž vymyslel, každý rok ji zdokonaluje a vnáší do ní nové nápady, a také velmi děkuji členům MS Ostrava, Láďovi, Česťovi, Radkovi a jednomu nečlenovi z přesvědčení (Petrovi) za pomoc během semifinále!

krajské kolo Logické olympiády v Moravskoslezském kraji se odehrálo na krajském úřadě

Související odkazy

13.11.2009


Zpět