Dětská vědecká konference Klatovy – červen 2018

V sobotu 23. června se v Kulturním domě Družba v Klatovech uskuteční již druhý ročník unikátní populárně-vědecké akce s názvem Dětská vědecká konference. Po vzoru velkých univerzit, jež v Klatovech nemáme, pořádáme my, nadšenci okolo Klubů nadaných dětí, jeden den plný skutečné vědy pro děti mladšího školního věku (předškoláci – 6. třída ZŠ). Dopoledne od 10:00 hodin ve velkém sále kulturního domu proběhnou dvě „velké vědecké přednášky“ následované odpolední sérií workshopů. A na závěr celé konference se děti budou moci samy prezentovat svými ručně vyrobenými plakáty o tématech dle svého zájmu v rámci poster-session.

Kateřina Vágnerová, e-mail: katerina.vagnerova@seznam.cz, tel. +420 604 245 723
23.6.2018
zdarma
Kulturní dům Družba, Domažlická 767, 339 01 Klatovy

Loňský první ročník svými ohlasy ukázal, že tato akce má velký potenciál (viz reportáž a fotografie z 1. ročníku Dětské vědecké konference v Klatovech).

Letošní ročník bude opět nabitý zajímavými tématy i lidmi. Dopolední přednáška nás vezme opět do vesmíru, tentokrát z hlediska hvězdáren celého světa. V rámci workshopů pak budou moci děti navštívit mobilní planetárium, vyzkoušet si opět práci v laboratoři, zblízka budou moci prozkoumat exotický hmyz, zkusit si historické řemeslo, řešit šifry, programovat a mnohé další. Workshopy z loňska se neopakují. Naopak účastníci se opakovat budou. Jako novinku také letos chystáme jeden program „dospělácký“, kavárnu, hernu a čítárnu.  

Dětská vědecká konference je pro děti i jejich dospěláky zcela zdarma, jediný poplatek je oběd zajištěný v místní restauraci, který je možné si v přihlášce navolit i pro dospělý doprovod. Na akci je tedy dobré se předem přihlásit, protože si tak účastník zvolí své workshopy a dá nám o sobě také vědět. Nicméně možný je i neohlášený příchod a výběr workshopů dle neobsazených míst přímo na místě. Možná je tedy tato akce dobrým důvodem udělat si krásný víkend v malebném historickém městečku na úpatí Šumavy. Informace včetně přihlášky postupně zveřejňujeme na stránkách https://www.spektrum-kurzy.cz

Kateřina Vágnerová

PS: Nadšení popularizátoři se nám mohou hlásit také! Každý, kdo je schopen dětem ukázat skutečnou vědu zajímavě a poutavě. Těch není nikdy dost.

Související odkazy

Zpět