Dětská vědecká konference Klatovy – červen 2017

V sobotu 24. června se v Kulturním domě Družba v Klatovech uskutečnil první ročník unikátní populárně-vědecké akce s názvem Dětská vědecká konference. Po vzoru velkých univerzit, jež v Klatovech nemáme, pořádáme my, nadšenci okolo Klubů nadaných dětí, jeden den plný skutečné vědy pro děti mladšího školního věku (předškoláci – 6. třída ZŠ).

Kateřina Vágnerová, e-mail: katerina.vagnerova@seznam.cz, tel. +420 604 245 723
24.6.2017
zdarma
Kulturní dům Družba, Domažlická 767, 339 01 Klatovy

V sále se sešlo hned dopoledne přes 80 účastníků. Po úvodní přednášce na téma osobní historie každého z nás vystoupil ředitel plzeňské hvězdárny pan Lumír Honzík s veleúspěšnou přednáškou o Slunci a blízkém vesmíru, plnou úchvatných fotografií a informací. Hned po dopoledních přednáškách se rozběhly workshopy. Účastníci si předem vybírali dle svého zájmu až 5 z 12 nabízených atraktivních témat, mezi nimiž nechybělo pozorování Slunce slunečními dalekohledy, stanoviště Techmanie Plzeň, chemická laboratoř, entomologické centrum, pájení vlastních světýlek, Lego roboti, jazykové hrátky aj. Workshopy běžely vždy 25 minut pro skupinky max. 15 dětí. Nadšené byly nejen děti, ale i samotní lektoři. 

Na závěrečné poster-session vystavilo 7 dětských vědců své plakáty. Všechny příspěvky nás ohromily svou propracovaností a hloubkou záběru. Ať už se jednalo o studium černých děr a temné hmoty ve vesmíru (autorem Štěpán, 4. tř.) nebo o různé biotopy motýlů České republiky (autorem Tobiáš, předškolák).

Související odkazy

Dětská vědecká konference Klatovy – červen 2017
24.6.2017

Zpět