Tábor pro nadané děti (3.–10.8.2013) – Mensa Slovensko

Mensa Slovensko organizuje během letních prázdnin 2013 celkem 3 turnusy tábora pro nadané děti.

Miro Macko, e-mail: miro@mensa.sk, tel. +421 905 915 793
3.8.2013  —  10.8.2013
146 EUR
Rekreační středisko Stred Európy, 967 01 Krahule (poblíž Kremnice, Slovensko)

1. turnus je určen pro mladší děti (cca do 14 let). Mensa Slovensko dále pořádá 2. turnus a 3. turnus v témže místě.

Turnusy

Rekreační středisko Stred Európy, Krahule (Slovensko)

I letos dělíme tábor podle věku. Umožní nám to lépe připravit program jak pro nejmladší, tak pro nejstarší účastníky. Dělení do 14 let a nad 14 let není striktní a je na zvážení rodičů, do které věkové skupiny se jejich dítě více hodí. Nemáme věkové hranice. Nejmenší děti by měly být soběstačné v hygieně, oblékání a stravování. Starší mládež také není věkově omezená a rádi přivítáme každého, kdo má chuť si s námi hrát a bavit se. I 16–18letí lidé se umí v kolektivu rozumně bavit a my jim chceme nabídnout pestrý program; ale pokud si někdo představuje, že bude mít týden pokoj od rodičů a bude celé dny sedět na zídce se sluchátky na uších, tak ať raději jede s kamarády na čundr.

Ubytování všech dětí i vedoucích je v jedné dvoupatrové budově ve 3‑4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. V budově je společenská místnost. Stravování je zajištěno ve vedlejší budově 5x denně s celodenním pitným režimem.

V areálu budeme mít k dispozici velkou travnatou plochu a kryté ohniště s osvětlením na večerní posezení.

Program aneb Pro koho je tábor vhodný?

Tábor je určen pro děti a mládež s vysokým IQ, často vyžadující individuální přístup, proto program není pevně stanoven. Většina programu bude zaměřená na hry a soutěže, ať už individuální nebo kolektivní, se zaměřením na logiku, rozvoj paměti a různých druhů inteligence. Sportovní aktivity jsou u nás spíše okrajová záležitost; samozřejmě děti rádi podpoříme, pokud se budou chtít proběhnout nebo si něco zahrát na louce, ale tělesně méně zdatné děti do pohybových aktivit nenutíme.

Od rodičů nevyžadujeme potvrzení od psychologa. Rodiče nejlépe znají své dítě a měli by sami umět rozhodnout, zda jejich dítě do tohoto tábora patří. Náš program je orientován na logiku, zatímco sportovně-pohybové aktivity u nás tvoří sekundární složku programu. Děti požadující sport a pohyb s menším smyslem pro logické společenské hry by se u nás nudily a nebyly by s programem spokojené.

Přednášky

Předběžně máme připravenou přednášku „Proč havarovaly raketoplány Challenger a Columbia“. Další přednášky si mohou děti připravit samy, chtějí-li ostatním odprezentovat něco, co je zajímá.

Společenské hry

K dispozici máme různé logické společenské hry: Katamino, Quoridor, Marrakech, Metro, Pandemic, šach, Scrabble, Abalone, Mensa Connection, Tantrix, Osadníci z Katanu, Quatro, Cartagena, Carcassonne, Bang, Aton, Dobyvatelé vesmíru, Space alert, Šestiměstí, Blokus, Davinci code, Bohnanza, Citadela, Lascaux, Sankt Petersburg, Atlantic Star i jiné, méně známé hry a rébusy.

Ve všech soutěžích budou děti odměňovány různými věcnými cenami. Proto máme prosbu i na Vás rodiče: máte-li k dispozici různé upomínkové reklamní předměty vhodné jako dárky, které nám můžete věnovat, potěšíte tím všechny děti.

Bližší informace a přihlášky

Související odkazy

Zpět