Jarní setkání členů a příznivců Dětské Mensy – květen 2015

Víkend s Dětskou Mensou byl pro mě i syna nezapomenutelným zážitkem. Pořadatelé zvolili velice pohodové prostředí v přírodě – Vysočina a Pohádková vesnička nám dodaly vnitřní klid a opětovné splynutí s přírodou nás líbezně vyladilo. Pro rodiče to byl skutečný balzám na nervy.

Miriam Janyšková
22.5.2015, 18:00  —  24.5.2015, 12:00
Hotel Podlesí, Svratka

Po pátečním příjezdu ve večerních hodinách jsme se všichni sešli v klubovně, rozdělili do družstev a započali společné aktivity. První z nich byly originální stavby z cukru – některým mladým stavitelům však postupně „cukrové cihly“ rychle mizely a stavby pak byly skromnější.

V sobotu dopoledne nás čekala strategická hra „Přístavy“, kterou vymyslel a výborně zorganizoval syn předsedkyně Dětské Mensy, paní Havlové – promyšlenost a originalita hry se díky jeho mimořádně intelektově nadanému mozku nezapřela! Hru si užily jak děti, tak i my, rodiče. Taktizovali jsme, běhali, vyjednávali a zlepšovali naše obchodně-strategické dovednosti. Hra byla fakticky skvělá! Žádnou takovou jsem dříve nehrála, z hlav se nám dost kouřilo.

Po úspěšném lodním vyjednávání a chutném obědě na nás zasloužený odpočinek však nečekal. Místo něj jsme opět v družstvech vyrazili na šifrovací výpravu – sledovali jsme fáborky a na stanovištích luštili a dešifrovali jako skuteční detektivové. Některé děti se zapojily, ostatní si užívaly atmosféry lesa, rybníka a čistého vzduchu.

Večer jsme pak padali příjemnou únavou, ovšem vnitřně spokojení a s čistou hlavou.

Někteří nakonec ještě využili příjemných masáží, utužili svaly bowlingem, vyřádili se v bazéně nebo se trochu odpařili v sauně.
Osobně se mi líbilo, že se děti potkaly a poznaly nové přátele stejně smýšlejících dětí, protože děti mimořádně nadané si těžko hledají kamarády. A pro mě, maminku takového dítěte, bylo příjemné slyšet a cítit, že „v tom“ nejsem sama.

Srdečně děkuji za báječnou organizaci a fajn lidi. Již nyní se těším na příště! Určitě pojedeme.

Miriam Janyšková

Související odkazy

Jarní setkání členů a příznivců Dětské Mensy – květen 2015
25.5.2015 Lenka Šnajdrová

Zpět