První celoslovenský ročník IQ Olympiády

Mensa Slovensko zorganizovala IQ Olympiádu pro děti z celého Slovenska. Soutěž je určená žákům 2. stupně základních škol a prvního stupně víceletých gymnázií. Do základního kola se zaregistrovalo 14 114 dětí ze 706 základních škol a gymnázií z 372 měst a obcí z celého Slovenska.

Mensa Slovensko
15.5.2017
Oravský hrad, okres Dolný Kubín, Žilinský kraj, Slovensko

Logické úlohy, které IQ olympiáda obsahuje, pokrývají celou paletu schopností v různých oblastech – verbální schopnosti, matematické schopnosti, prostorová orientace, praktická inteligence, vrozená logika, kreativita, paměť. Nejlepší soutěžící postoupili do tří regionálních kol – východ, střed, západ. Do finále se probojovalo 60 nejlepších. Finále IQ olympiády proběhlo v pondělí 15. 5. 2017 v krásném prostředí Oravského hradu, kde soutěžící řešili více než 90 úloh.

Výherci IQ olympiády 2017 se stali:

  1. Richard Kramár, Gymnázium Jozefa Lettricha, Martin
  2. Bruno Jakubov, Základná škola Spišská Nová Ves
  3. Dario Mikuš, Základná škola Prievidza
  4. Adam Čabrák, Základná škola Košice
  5. Lujza Laudová, Gymnázium F. G. Lorcu, Bratislava

Velice nás těší, že koncept Logické olympiády zaujal i další národní Mensy. Zájem soutěž uspořádat projevila i Mensa Polsko, jejíž zástupci se přišli podívat na finále posledního ročníku a Mensa Srbsko, která vyslala své zástupce na finále soutěže do Prahy o rok dříve. Zájem o soutěž měly také Mensy v Německu, Francii, Finsku, Austrálii nebo v Mexiku. Možná se dočkáme i mezinárodního finále.

Zuzana Poláková

Související odkazy

Mensa Slovensko – IQ olympiáda 2017
15.5.2017
foto: Gabriela Slivová
foto: Gabriela Slivová
foto: Gabriela Slivová
foto: Gabriela Slivová
foto: Gabriela Slivová
foto: Gabriela Slivová

Zpět