Zimní setkání členů a příznivců Dětské Mensy – leden 2016

Děti dostaly akci za pěkné vysvědčení. Naše první akce s Mensou začala dobrodružným příjezdem. Nevlastním auto, proto nás vezl synovec. Místo plánovaných 75 km jsme ujeli 150 km. Projeli jsme se ne zcela úmyslně po okolí a navštívili pár informačních středisek. Ještě že děti sbírají turistické vizitky a mnoho neprotestovaly.

Hana Schmidová
28.1.2016  —  31.1.2016
Hotel Luna, Kouty 77, 584 01 Ledeč nad Sázavou

Ubytování již proběhlo bez problémů. Po dobré večeři proběhla první seznamovací hra a první návštěva bazénu (celkem jsme se koupali dvanáctkrát).

Druhý den jsem se zapsala na osobní pohovor s Danou Havlovou. Díky. Zjistila jsem, že v tom opravdu nejsem sama, uklidnila jsem se, že návštěva školy přibližně dvakrát týdně pro zapomenuté věci není vůbec strašná. Ale hlavně jsem si uvědomila, že mám veliké štěstí na paní učitelku (ne všichni mají štěstí, že se domluví a děti nejsou zbytečně stresované). Renatko, díky (velkou čokoládu předám v nejbližší době). Po výtečném obědě a nezbytném bazénu jsme vyrazili poprvé do terénu. Místo slibovaného sněhu nás čekal nádherný les a běhání do kopce... Jak to všechny děti zvládaly, fakt nevím, ale bavili jsme se naprosto všichni. Naše zelené družstvo vyhrálo... Po vydatné večeři a opětovné návštěvě bazénu jsme se seznámili s ostatními účastníky. Byli jsme rozděleni do týmů na sobotní šifrovací soutěž. Pro velký úspěch jsme se opět zapsali do zeleného týmu. Od 20 hodin byla přednáška Dany Havlové na téma nadané dítě. Děti mezitím hrály různé hry.

Sobotní dopoledne bylo ve znamení bojovky. Nejprve jsme museli po okolí najít úkoly, které jsme pomocí různých metod museli vyluštit... Zelený tým byla správná volba... Po obědě a odpočinku proběhla pro zájemce přednáška Ing. Pavlíny Boučkové na téma paměť, díky které si nyní pamatuji deset nejdelších řek v ČR... Večer si všichni zahráli deskové hry. A nadešla neděle a dopolední vyhodnocení celé akce s rozdáním různých her a sladkostí. Rychle sbalit, rozloučit se a hurá domů. Úžasné setkání. Doufám, že nás příště vezmete opět s sebou.

zimní setkání členů a příznivců Dětské Mensy – leden 2016

Související odkazy

Zpět