KinderGarten Budějovická, Praha

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Krčská 316/39
Praha 4
140 00


Kontakt

+420 608 914 433

http://www.kindergarten.cz/cs/anglicke-skolky/budejovicka


Jsme soukromá jazyková a anglická školka, zaměřující se na výuku angličtiny dětí ve věku od 18 měsíců do 7 let. Jsme zapsáni v rejstříku škol a školských zařízeních, což je zárukou odborného pedagogického personálu, kvalitního školního vzdělávací programu KinderGarten a bezpečného provozu.

V naší školce jsou děti rozděleny do jednotlivých tříd podle sociální zralosti a podle věku, maximálně po deseti na jednoho pedagoga, což nám umožňuje velmi efektivní rozvoj schopností a dovedností každého dítěte, vytvoření rodinného prostředí a individuální přístup k dětem.

Kromě českých pedagogů u nás vyučují i rodilí mluvčí, což je pro naše děti velkým přínosem, neboť anglický jazyk vnímají jako přirozený a zároveň jsou obohaceny o zkušenosti z mezinárodního prostředí.

Naší vizí jsou usměvavé a spokojené děti a jejich rodiče, ale také spokojení učitelé, kteří ke své práci přistupují zodpovědně a s láskou.

Naše mateřská škola spolupracuje s Mensou ČR již třetím rokem. Metodu Mensa NTC jsme letos zařadili do každodenního vzdělávacího programu. Zaměřili jsme se především na ranní cvičení, a to rotační, motorická a rovnovážná, která se dětem moc líbila. Nejraději chodíme po švihadle a koulíme míčky.

V průběhu dopoledních vycházek zkoušíme chůzi po obrubníku, po čáře a po nerovnostech a užíváme si u těchto pokusů spoustu legrace. Se staršími dětmi si hrajeme s abstraktními symboly a cestou na hřiště poznáváme značky aut a bavíme našimi výkřiky ostatní chodce.

Nově jsme začali každý týden vytvářet myšlenkové mapy, které jsou shrnutím našeho celotýdenního programu. Menší děti si je lepí z obrázků a větší děti je kreslí samy.

Ve školním roce 2016/2017 budeme pokračovat v našem odpoledním Mensa klubu, kde nás nejvíce baví poznávání abstraktních symbolů (značky aut, vlajky, dopravní značky) a hádanky Brainbox. Dále využíváme didaktické pomůcky např. Logico Piccolo, pexetrio, GRANU – Hádanky dráčka Fráčka. Pracujeme s listy  od pana Fořtíka, hrajeme si s Legem a dřevěnými stavebnicemi  a učíme se stavět podle předlohy.

Také bychom rádi pro rodiče zopakovali přednášku PhDr. J. Fořtíkové, Ph.D. „Jak aktivně rozvíjet mozek dětí do 7 let věku“, která měla v minulých letech velký úspěch.

Ing. Pavla Máková
jednatelka společnosti
Mateřská škola Fun 4 kids, s.r.o.
V Praze, 15. 8. 2016

Provozní doba

od 7.30 do 18.00 hodin


» Archiv