Gymnázium Matyáše Lercha, Brno

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Žižkova 980/55
Brno, Veveří
616 00


Kontakt

+420 549 122 011
+420 549 122 063

http://www.gml.cz

Redaktoři


Jsme gymnázium osmileté (s rozšířenou výukou německého jazyka), šestileté bilingvní (francouzské) a standardní čtyřleté. Máme více než 850 studentů v 28 třídách. Snažíme se studenty vzdělávat v celé šíři vzdělávacího spektra všeobecného středoškolského vzdělávání, vzděláváme a vychováváme studenty i mimoškolně, podporujeme rozvoj nadaných studentů, ale současně podporujeme i studenty, kteří mají s nějakou látkou nebo předmětem potíže. Snažíme se o to, aby škola byla studentům při jejich studiu pomocníkem a partnerem.

Nadané studenty podporujeme individuálním přístupem ve výuce, podporou jejich mimoškolních aktivit jako jsou různé soutěže a olympiády. Ve školním roce 2013/2014 jsme opět, mimo jiné, otevřeli dva semináře Logiky, seminář Robotiky a kroužek Robotiky a kroužek šachu.

Naši studenti se zúčastnili řady zajímavých exkurzí (CERN, Praha, MU, EUCYS Praha, skleníky MU) a přednášek a konferencí (projekt 100 vědců do středních škol, Demokracie versus extremismus, Studentská konference v Praze, celostátní finále festivalu Brána, beseda s ekonomem Petrem Machem, Schnupperwoche Chemnitz – seminář na univerzitě v Chemnitz), studovali CTY a účastnili se předmětových olympiád a různých soutěží – logická hra Technoplaneta (11. v ČR), pIšQworky, televizní soutěž Bludiště, MathRace (1. v ČR), Logická olympiáda, First LEGO League, Bobřík informatiky, Náboj, Robosoutěž, Fotograf GML, celostátní kolo přeboru v šachu, matematická soutěž MaSo, Mistrovství České republiky Integrovaného záchranného systému, N-trophy (přírodní vědy), literární soutěž Trny, Génération Bilingue, Robotiáda, recitační soutěž Dětská scéna, Jugend debattiert international, matematický Klokan, „Poésie en liberté“ v psaní poezie ve francouzštině, Den ptactva, Prezetiáda, Expedice Karakoram, International Enviroment Sustainability Olympiad 2014 – a projektů (Pravěcí lovci a sběrači) a dalších aktivit (dějepisné výpravy, Festival francouzského filmu, Bohemistický den na GML, dílna tvůrčího psaní s názvem Krocení literární múzy, mezinárodní šetření PISA, Jsem mladý vědec! pořádanou Akademií věd ČR, divadelní festival v Bělehradu, festival studentského frankofonního divadla v Bělehradě, Letní počítačová škola pro studentky na FIT VUT Brno) a mezinárodních pobytů a výměn (Rakousko, Německo, Francie, Anglie, Španělsko).

Naši pedagogové se zúčastnili řady konferencí (Mezinárodní konference učitelů angličtiny Traditions and Innovations, Konference učitelů matematiky v Pardubicích, Konference ILC učitelů AJ, Počítač ve škole), projektů (100 vědců do středních škol, N-trophy ‘přírodní vědy’) a školení (Škola učitelů informatiky pořádaná MFF UK v Lipnici nad Sázavou, Robotický seminář na ČVUT, Finanční gramotnost).

Realizovali jsme různé projekty – Užití multimedií ve výuce na základních a středních školách, LLP Comenius Basic Guide to Survive in Europe, iPad pro učitele, GML Docens (projekt Peníze EU Školám).

Více informací najdete na webu školy a v sekci Úspěchy a Aktuality.

Mgr. Roman Podlena
pedagog, metodik a koordinátor ICT
V Brně, 20. 12. 2014

» Archiv