ZŠ Mládeže, Znojmo

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Mládeže 1000/3
Znojmo
669 02


Kontakt

+420 515 224 765

http://www.zsmladeze.cz


TIP PRO RODIČE

Podívejte se také na prezentaci Klubu nadaných dětí, který funguje při naší škole.

Jsme základní škola ve středně velkém městě. Naše škola má 720 žáků od prvního ročníku až po devátý.V každém ročníku máme v průměru tři třídy. Děti vyučuje 45 pedagogů a 5 vychovatelek. Hlavní strategií naší školy je poskytovat žákům kvalitní a moderní výuku. K zajištění profesionality pedagogů dbáme na jejich průběžné další vzdělávání a zjišťujeme možnosti pro jejich profesní rozvoj. Máme sportovní třídy, třídy netbookové a hudební. Od září 2014 funguje na naší škole klub nadaných dětí.

Již šestým rokem působí na naší škole Klub logiky a deskových her, jehož členy jsou především žáci prvního stupně. A protože většina těchto, kteří s námi Klub zakládali, postoupila do šestého ročníku, došlo ke značnému omlazení členské základny. S končícími dětmi jsme na závěr školního roku uspořádali zábavné odpoledne plné kolektivních her a soutěží v naší posilovně a vydali jsme se také na vyhlášené dětské hřiště do nedalekých Chvalovic.

Od září se k nám přidalo 10 prvňáčků, a to s sebou přirozeně přináší i určité změny v naší činnosti. Musíme ty malé seznámit s pravidly různých her a učit je logickému myšlení. Naše pravidelné schůzky zahajujeme drobnými pokusy, které si získaly oblibu a děti se do nich s nadšením zapojují. Tak jsme třeba dokazovali přítomnost vzduchu všude kolem nás, potřebu kyslíku k hoření, vyráběli jsme sloní pastu a zajímavá byla ukázka bakterií v našem okolí (pokus se želatinou a cukrem).

Nedávno jsme byli přizváni k prezentaci Střední školy chemické z Brna, jejíž studenti předváděli různé pokusy pro odcházející žáky, aby je motivovali při výběru školy.

Učíme se hrát dámu, piškvorky, qwirkle, domino, šest bere a oblíbené jsou i různé karetní a logické hry pro jednoho hráče. V minulém týdnu jsme uspořádali mikulášský turnaj v dámě a před Vánocemi se děti utkají v piškvorkách a v AZ kvízu. Stolní hry jsou stále oblíbenější a my jsme moc rády, že při jejich hraní chtějí děti trávit svůj volný čas.

V loňském roce i při akci Jarní vyrábění proběhlo testování IQ pořádané Mensou.

Na www stránkách naší školy (http://www.zsmladeze.cz) najdete odkaz na činnost Mensy a spolupráci s námi. 

Mgr. Helena Fialová
Mgr. Michaela Stehlíková
vedoucí klubu nadaných dětí
Ve Znojmě, 15. 12. 2017

» Archiv