ZŠ a MŠ Hovorčovice, p.o.

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Revoluční 903
Hovorčovice
250 64


Kontakt

+420 311 232 391

https://www.skolahovorcovice.cz

Redaktoři


Učitel v naší škole vytváří bezpečný prostor pro otevřenou komunikaci, experimentování, kvalitní reflexi a samostatné rozhodování žáků. Každý náš žák má možnost zažít svůj školní úspěch. Učitel nevstupuje do role „odborníka“ a „všeznalce“, ujímá se role provázející - ukazuje cesty a způsoby, dává žákům prostor pro hledání vlastního řešení. Je empatický ke svému okolí, je pro děti vzorem a zároveň se svými žáky nechá inspirovat.

ČSI nás v v říjnu 2016 označila za školu inspirativní praxe v oblasti konstruktivní komunikace a podpory osobnostní a sociální výchovy. Vznikli jsme v roce 2015 a snažíme se své poslání vykonávat ve prospěch našich žáků; chceme, aby každý žák zažil svůj úspěch.

Snažíme se o vytváření podmínek pro vzdělávání nadaných žáků: máme prostudovanou metodiku práce s nadanými žáky, vydanou MŠMT, v této oblasti jsme však začátečníky. Každopádně nadaným žákům umožňujeme návštěvy ve vyšších ročnících, pomáhají při tvorbě školních projektů a s organizací školních akcí. Nyní připravujeme vydání školního časopisu. Od září 2016 máme založený Klub logických a deskových her.

Mgr. Jana Hirková
ředitelka školy
V Hovorčovicích, 21. 3. 2017

» Archiv