Ohlasy na konferenci Mensa pro rozvoj nadání – březen 2014

Lenka Šnajdrová

Ve čtvrtek 13. března a v pátek 14. března 2014 proběhla v Praze konference Mensa pro rozvoj nadání 2014. Přečtěte si ohlasy účastníků na tuto akci.


Bylo mi ctí být hostem konference. Dovolte mi, abych vedení Mensy ale i celému organizačnímu týmu poděkovala za možnost „být u toho“. Program konference mě mile překvapil, příspěvky přednášejících byly velmi zajímavé a forma jejich podání velmi poutavá. Setkání se neslo v přátelském duchu a optimistické náladě. Škoda jen, že z pracovních důvodů jsem nemohla zůstat do druhého dne. Přeji Vám mnoho zdaru ve Vaší práci a těším se na další setkání.

Lenka Havelková
odbor školství a kultury
Krajský úřad Pardubického kraje


Ráda bych touto cestou poděkovala za dva dny na konferenci. Příspěvky přednášejících mi ukázaly v mnohém nový úhel pohledu i po letech učitelské praxe. Díky za něj, za možnost sdílení a inspiraci.

Kateřina Černá
ZŠ Slovanka, Česká Lípa


Zdravím z Humpolce a velmi ráda připojuji poděkování za perfektně připravenou konferenci. Všechny příspěvky byly velmi podnětné, obohacující a také povzbuzující. Potřebovala jsem trochu „nakopnout“ – začínáme s matematikou podle prof. Hejného (v létě jsem byla s ním a jeho týmem na letní škole) a druhým rokem píší děti (pouze v jedné třídě v ročníku) Comenia skriptem – a stále pracujeme se skupinami nadaných podle IVP. Neustále je třeba přesvědčovat dost pedagogů, že věnovat se dětem šikovným je prostě třeba. A to stojí dost sil a tak ještě jednou velký dík za podněty.

Alena Kukrechtová
ZŠ Hálkova, Humpolec


Konference byla perfektní po všech stánkách: organizace, místo konání, atmosféra, volba programu, … Jednotlivé přednášky byly velmi zajímavé, pestré, obsahově rozmanité a určitě si každý z přítomných „našel, co potřeboval“. Přednášejícím i organizátorům  děkujeme a těšíme se na další setkání.

Růžena Chovanečková, Jitka Krejčová
2. mateřská škola Dobříš


Ráda bych Vám poděkovala za pěknou organizaci konference. Jako češtinářka jsem navštívila workshop paní profesorky Riedlbauchové a následně její hodinu v sextě. Velmi oceňuji především to, jak spojuje literární teorii s praxí, studenti si hned vše vyzkouší „na vlastní kůži“. Rovněž se mi líbila přátelská a neformální atmosféra během vyučovací hodiny. I když učím na prvním stupni, odnesla jsem si spoustu nápadů, které můžu uplatnit i s menšími dětmi.

Ivana Skálová
Sunny Canadian International School


Velmi ráda bych vám poděkovala za tuto konferenci. Prostory byly výjimečné a pro mě noblesní. Celkově mám velmi dobrý pocit, neboť jsem se dozvěděla spoustu nových věcí a konference přispěla k různým nápadům. Na druhou stranu jsem byla velmi zklamaná z odpoledního programu, neboť jsem si musela vybírat ze dvou variant (někdy pro mě byly zajímavé obě), pak následovalo pobíhání, časově se to samozřejmě posunovalo, v salónku bylo málo místa. Přesto děkuji za možnost se účastnit této akce a celkově převažují spíše kladné dojmy.

Alena Kavková
ZŠ Luhačovice


Ještě jednou bych vám ráda poděkovala za skvělou akci, kterou byla Konference Mensa minulý týden v Praze. Přednášky, kterých jsem se zúčastnila, byly pro mě velmi přínosné a obohacující - nešlo stihnout všechny. Před nedávnem jsem absolvovala se svými dvěma kolegyněmi školení NTC Learning, a tak jsem velmi uvítala vystoupení p. Rajoviče. Přimlouvám se za to, aby pan Rajovič zavítal do České republiky častěji a abychom měli více možností seznámit se s jeho poznatky a zkušenostmi.

Zdenka Šimurdová
MŠ Zahradní, Zábřeh


Chtěla bych poděkovat organizátorům, za perfektní přípravu, zajímavé vstupy i velkou snahu o dodržování časů mezi jednotlivými akcemi. Celá konference pro mě byla velmi zajímavá a přínosná.

Jana Lhotská
Pedagogicko-psychologická poradna Kadaň


Moc ráda bych poděkovala za skvěle zorganizovanou konferenci. Cítila jsem se tam velmi dobře, ač jsem tam nikoho osobně neznala. Ranko Rajović mě velmi uchvátil a velmi jsem litovala, že jsem musela z jeho přednášky utéci na vlak domů, neboť to mám přes půl republiky a doma mě čekaly malé děti. Neexistuje náhodou záznam jeho přednášky? I ta velmi malá část byla pro mě velmi přínosná. Děkuji ještě jednou!

Helena Kopecká
ZŠ Skořenice, Choceň

Konference se opravdu velmi vydařila. Děkuji za inspiraci a náměty,které jsou pro mou práci přínosem. Velmi zajímavá byla přednáška MUDr. R. Rajoviče. Jsem ráda, že byla možnost zakoupit si knihu. Děkuji za skvělou atmosféru a přeji i nadále mnoho úspěchú ve Vaší práci.

Gabriela Janáčiková
ZŠ Česká Ves


Zúčastnila jsem se konference Mensa pro rozvoj nadání. Byla jsem nadšena. Veškeré informace byly pro mě velkým přínosem. Konference byla skvěle organizačně zvládnuta. Zaujala mě všechna vystoupení. Ocenila jsem i profesionalitu, zkušenost a nadšení přednášejících.

Jozefa Rosová
Centrum učebnic CZ


Děkuji za možnost prezentovat naše názory v tak dobré společnosti :-) a současně v tak reprezentativním prostředí. Nevím jaké jsou reakce účastníků, ale za svou osobu mohu říci, že konference se povedla.

Jiří Rozehnal
8. ZŠ, Frýdek-Místek


Děkuji Vám za uspořádání konference, která:

  • inspirovala k vlastnímu přemýšlení o dalších možnostech a nápadech ve výuce a výchově dětí
  • dokázala poukázat na vhodné cesty výuky dětí
  • mě utvrdila v mnoha mých názorech na metody a formy vzdělávání a výchovy
  • připomněla i nevhodnost některých forem a metod
  • umožnila dostat se do prostor Poslanecké sněmovny PČR
  • mi aktivovala mozek na plné obrátky :-)

Klára Kopecká Vilčová
MŠ Olomoucká, Opava


Děkuji Vám za uspořádání velmi podnětné konference, načerpala jsem zde zajímavé informace a doufám, že se brzy i v ČR podaří dosáhnout podpory nadaných dětí v podobném rozsahu jako je tomu na Slovensku. A podaří se dostat do povědomí, že aktivní rozvoj mozku malých dětí je velmi důležitý.

Zuzana Ludvíková
Ostrov objevů


Rád stručne popíšem svoje dojmy:
  1. Konferencia sa mi páčila, bola podnetná a mám z nej dosť materiálu na premýšľanie :-)
  2. Mrzelo ma, že v rámci deleného programu boli jednotlivé sekcie "neprestupné".
  3. Na workshopoch som nebol, počul som, že boli preplnené a teda skor informatívne ako aktívne workshopy v pravom zmysle slova. Tu vidím pre budúcnosť najvačší priestor pre pokrok - urobiť viac paralelných sekcií so zaujímavým programom, limitovať počet účastníkov podľa potrieb jednotlivých workshopov a zaradiť prihlasovanie v predstihu (ako bolo teraz na NTC prednášku). Myslím, že v tomto by sme vedeli a chceli v rámci talntcentra NIDV a projektu PERUN pomocť.
  4. Organizačne bolo podujatie zvládnuté výborne. Obzvlášť oceňujem, že časové sklzy, ktoré sposobili hlavní rečníci ste vy z Mensy doťahovali na úkor svojich príspevkov, bolo to prirodzené, nenásilné, skrátka dobre zvládnuté.
Miroslav Litavský
Národní institut pro další vzdělávání (NIDV)

Akce se mi velmi líbila a s kolegou M. Litavským souhlasím. Osobně chci vyzdvihnout vaše úsilí, které věnujete školám a učitelům a zvláště školám mateřským. Konference byla zřejmě jenom „vrcholem ledovce“ :-)

Stanislav Zelenda
Národní institut pro další vzdělávání (NIDV)


Konference mi velmi zaujala a byla pro mne přínosem i po 36 letech praxe v předškolním školství. Je dobré dozvídat se nové věci. Myslela jsem, že skončím dříve než v 18 hodin, ale přednáška pana MUDr. Rajoviče mi svou dokonalostí, lehkostí, selským uvažováním a utvrzením v mnoha názorech na rozvoj dítěte naprosto dostala. Ještě jednou děkuji za pozvání.

Věra Pelcová
MŠ Sluníčko, Kladno


Přijela jsem domů z konference nadšená a plná nových poznatků a hlavně dojmů.

Dagmar Horčičková
ZŠ Vojnovičova, Ústí nad Labem


Vše bylo skvěle naplánované připravené a zorganizované. Je velmi příjemné zapojit se jako dobrovolník a pozorovat nejen bezchybnou souhru týmu, ale i spokojenost účastníků. Opět jsem se přesvědčila, že lidé v Mense, ať jsou to organizátoři či účastníci, jsou naladěni na stejnou notu, což velmi příznivě ovlivňuje průběh i celkovou atmosféru setkání. Přeji Vám mnoho dalších, stejně vydařených akcí.

Dana Řeháková
Mensa ČR

Související odkazy

17.3.2014


Zpět