Mensa gymnázium: úspěchy a akce školy

Marcela Fatrová

V loňském a letošním roce se škola pozitivně prezentovala na několika akcích, z nichž některé sama pořádala. Šlo především o každoroční Dny otevřených dveří. Vedení školy diskutovalo o vzdělávání nadaných dětí v TV Metropol, a přednášelo na mnoha konferencích např. v Bratislavě, Budapešti nebo v Ostravě.


V odpoledních hodinách a o víkendu jsou prostory školy využívány Pražskou polymerovou společností (výroba z Fimo hmoty) nebo se zde pořádají celopražské šachové turnaje pro žáky ZŠ. Škola se zapojila do několika charitativních akcí, např. věnovala výtěžek z oslavy 20letého výročí školy nadaci Dobrý anděl a zapojila se do akce Srdíčkový den. Studenti školy spolupracují s Klubem seniorů, učí seniory sudoku a jiné logické hry a hlavolamy.

Podařilo se zorganizovat několik akcí pro studenty – adaptační kurz Prima seznamka, lyžařský a snowboardový výcvikový kurz, poznávací zájezd do Velké Británie, školy v přírodě či maturitní ples. Z mimořádných akcí to byl výšlap na Sněžku, astronomická expedice a zájezd do Muzea hygieny v Drážďanech.

Úspěchy studentů

V uplynulém školním roce naši studenti dosáhli mnoha úspěchů, a to jak ve vědomostních soutěžích a olympiádách, tak ve sportu a dalších disciplínách. Zde jsou asi nejvýznamnější úspěchy studentů:

 • Studentka Lenka Svobodová připravila spolu s dalšími studenty školy a kolegy z jiných škol muzikálové představení Démoni na slunci, které mělo premiéru v červnu v divadle Za plotem.
 • Student David Labský získal 2. místo v celostátní soutěži v programování s názvem Bobřík informatiky.
 • Student Martin Sedmera získal Ocenění Scio za nejlepší výsledek v Praze v testování matematiky šestých tříd mezi žáky víceletých gymnázií.
 • Studentka Kristýna Šmídová se zapojila do soutěže Umíš učit? Ukaž se!, kterou pořádá Khanova škola. Principem soutěže je natočit výukové video na nějaké téma.
 • Student oktávy se dostal pod pseudonymem Jakub Ondra do povědomí veřejnosti díky svému hudebnímu talentu. Od příležitostného zpívání na ulici se dostal na přední příčky hudebních hitparád a natočil již druhý singl.
 • Školní šachový kroužek se umístil na 5. místě v celopražském šachovém turnaji škol.
 • Student Vašek Polák se umístil na 1. místě v krajském kole SOČ v oboru Tvorba učebních pomůcek.
 • Karolína Savincová se umístila na 1. místě v krajském kole SOČ v oboru Teorie kultury, umění a umělecké tvorby.
 • Amálie Hilgertová se umístila na 1. místě na MS juniorů 2013 v kanoistice, dále na 1. místě na MS juniorů 2013 v kanoistice v hlídkách, dále na 1. místě na ME juniorů 2013 v kanoistice v hlídkách a na 1. místě na MČR juniorů v kanoistice.
 • Jiří Rambousek zvítězil v kategorii junior v českém poháru v autoslalomu.
 • Philip Hladký byl vyhlášen nejlepším gólmanem v republice v boxlakrosu v kategorii junior za rok 2014 a dále nejlepším gólmanem na ME v boxlakrosu v kategorii junior.
 • Lukáš Dvořák vybojoval 1. místo na MČR v biatlonu (dorostenci A), dále byl první na OLYMPIC HOPES 2014 (CEC) (dorostenci A), dále získal 1. místo v celkovém hodnocení ČP pro rok 2013/2014 (dorostenci A) a v neposlední řadě vyhrál na MČR v biatlonu na kolečkových lyžích (dorostenci B).

Úspěchy učitelů

Naši učitelé jsou především velmi zajímavé osobnosti a nezřídka i velmi úspěšní v oblasti své činnosti. Chtěla bych vyzdvihnout alespoň některé z nich: PhDr. Eva Patáková, Ph.D., PhDr. Tomáš Kočí, PhDr. MgA. Veronika Riedlbauchová, Mgr. Jan Kratochvíl, Mgr. Martin Kulhánek, Martin Kalivoda a Mgr. Mária Kuková, Ph.D.

Myslíme si, že naše škola má skvělé učitele, kteří jsou vynikající odborníci ve svém oboru a zároveň skvělí lidé, kteří dokážou své nadšení pro svůj obor přenášet na studenty, a díky tomu mají i studenti skvělé výsledky. Zároveň jsou učitelé pro studenty partnery a díky tomu vládne na škole velmi přátelská a pozitivní pracovní atmosféra.

Související odkazy

7.12.2014


Zpět