Ministr školství Marcel Chládek nesplnil svůj slib studentům. Připojíte se k protestní petici?

Ministerstvo školství zrušilo schválenou dotaci na mezinárodní kurzy CTYOnline určené pro nadané středoškoláky. Ačkoliv finanční podporu tohoto programu v říjnu schválila porada vedení rezortu školství, před Vánocemi toto rozhodnutí další porada zrušila.


Vypadá to, že ministr školství Marcel Chládek si vystřelil ze studentů v kurzech CTYOnline. V červenci 2014 totiž slíbil talentovaným, motivovaným a pracovitým středoškolákům stipendia do programu CTYOnline na 80 % kurzovného a studijní materiály v celkové výši pěti milionů korun pro školní rok 2014/2015. Zároveň vyslovil podporu založení Centra pro talentovanou mládež, člena mezinárodní sítě CTY Johns Hopkins, v České republice. Na základě slibu pana ministra se 150 studentů v září přihlásilo do kurzů CTYOnline, uhradilo si 20% kurzovného a pilně studuje. 24. října schválilo vedení ministerstva stipendia ve výši 10 mil. Kč na dva školní roky. Studenti ale od ministerstva nic nedostali a nyní jim hrozí trapný konec.

Nesouhlasíte-li s rozhodnutím ministerstva školství o zrušení dříve slíbené finanční podpory, máte nyní možnost podepsat on-line petici:

Petice na podporu CTYOnline – programu pro talentované středoškoláky

Související odkazy

17.1.2015

Klíčová slova: nadaní středoškoláci, CTY Central Europe, Centrum pro talentované děti a mládež


Zpět