Letní příměstské Mensa campy pro na PřF OU

Hana Kalusová, Hana Vantuchová

Během léta se uskutečnilo pět turnusů letních příměstských campů pořádaný Mensou ČR ve spolupráci s Centrem pro výzkum vzdělávání v přírodovědných oborech a talentmanagement (CVVPT) na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity.


Centrum pro výzkum vzdělávání v přírodovědných oborech a talentmanagement (CVVPT) vzniklo na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity jako specializované pracoviště, zaměřené na podporu přírodovědně a matematicky nadaných žáků základních a středních škol zejména v Moravskoslezském kraji. Více informací o centru můžete najít na https://prf.osu.cz/cvvpt/.

Každý termín campu měl jiné téma, které se jako nit táhlo programem celého týdne. Téměř každý den na děti čekal pokus vztahující se k týdennímu tématu, pokusy byly z oblasti chemie, fyziky a biologie. Kromě toho byly připraveny přednášky z oblasti matematiky, turnaje ve hře SET!, přednáška o šifrách, která účastníky dokonale připravila na bojovku a spousta dalšího. Nezapomínali jsme ani na sportovní vyžití a odpočinek dětí – program byl doplněný o pobyt v parku či na dětském hřišti. Nejzajímavější části programu ale určitě byly výlety – vydali jsme se do Archeoparku v Chotěbuzi, na Slezskoostravský hrad, haldu Ema, ZOO Ostrava, zahráli jsme si laser game, navštívili elektrárnu v Dětmarovicích, pochutnali si na dortících při exkurzi v Marlence, prošli si sluneční soustavu při návštěvě v Planetáriu Ostrava, zkusili si policejní pouta nebo vestu na návštěvě u Městské policie Bohumín, navštívili Hasičské museum a od záchranářů z ČČK se naučili základy první pomoci.

Zážitků a nových informací bylo hodně a už teď se těšíme na tábory Mensy v Ostravě příští léto!


Reakce rodičů

Kuba se zúčastnil prvního termínu. Moc se mu líbil výlet do archeoparku. Byl tam už se školou, ale na campu se dověděl nové informace a bylo to víc do hloubky. Skvělé byly i hry a pokusy.

Markéta Slívová Ondrušová

Martinovi se kemp velice líbil, dokonce se ptal, zda bude příští rok. Z naší strany tedy naprostá spokojenost, konečně našel vrstevníky, se kterými se nenudí.

Chudíkovi

Pro našeho Kryštofa se jednalo o „nejlepší tábor, co kdy zažil“. Opravdu se každé ráno těšil do Ostravy a odpoledne plný dojmů nezavřel pusu. Příští rok vyrazí s vámi určitě znovu. Pro mě bylo příjemné vidět jeho nadšení a dobrou náladu.

Petra Kantorová

Nikdo z naší rodiny není členem Mensy, Matěje jsme přihlásili proto, že ho baví matematika a má rád vše logické. Matěj je ke všemu hodně kritický, ale táborové aktivity si pořádně užíval – potěšila ho soutěž v násobilce, šifry ho nadchly, a ještě víc různé pokusy. Matěj celý tábor zhodnotil na 95 %, 5 % strhnul za jídlo  Z mého pohledu bylo vše skvěle zorganizováno, veškeré aktivity měly spád a byly různorodé a vrchol tábora byla cesta na hrad pomocí šifer.

Jitka Piskořová

Děkujeme za pěkné fotky, a taky za celý tábor, klukům se moc líbil. Včera nám názorně předváděli první pomoc, a velmi kvalitně 

Jan Libich

Dcerka byla z celého týdne nadšená. Líbilo se jí vše, ale nejvíce šifry a hry. Díky vám už mám pár tipů na vánoční dárky  Moc děkujeme, bylo to pro ni úžasné zakončení prázdnin.

Miroslava Ulmanová

Obě naše děti si tábor velmi užily, moc se jim vše líbilo. Pokusy, výlety i aktivity. Každý den byl pro ně zajímavý a oba odcházeli spokojení. Jsme moc rádi, že jste připravili tak pestrý program a doufáme, že bude podobná možnost campu i příští rok. 

Kovařčíkovi

Související odkazy

31.8.2018

Letní příměstské Mensa campy pro na PřF OU
31.8.2018


Zpět