Aktivity Dětské Mensy v roce 2011

Petr Čavojský

Dětská Mensa měla v listopadu 647 členů. Pro tyto děti, ale i pro ostatní zájemce, byly pořádány následující akce.


hrajeme deskové hry (ilustrační foto)Ve spolupráci s Centrem nadání proběhlo několik celostátních setkání rodin s nadanými dětmi, letní camp na Vysočině pro 50 dětí a příměstský camp v Brně pro 30 dětí. Dále to byly týdenní pobytové campy ve Vysokém nad Jizerou a v Čeřínku u Jihlavy, kterých se zúčastnilo více než 250 dětí.

V Praze se konalo třikrát letní soustředění Malý šikula pro více než 30 dětí a čtyřikrát příměstské campy pro mládež, kterých se zúčastnilo 70 dětí.

V rámci SIGu Kluby nadaných dětí (KND JM), který je svým obsahem zaměřený na aktivity v rámci Dětské Mensy, byla poskytnuta pomoc se založením 9 nových klubů nadaných dětí (Brno-Úvoz, Blansko, Jihlava, Humpolec, Hradec Králové 2x, Beroun, Velká Bíteš a Miroslav). Spolu se SIGem KND SM bylo pořádáno v měsíci listopadu školení pro vedoucí klubů.

Petr Čavojský, Tomáš Blumenstein, Hana Kalusová, Dana Havlová a Václav Fořtík několikrát ročně organizují na školách nebo v městských knihovnách dny plné her jako součást propagace Mensy ČR.

V NTC proběhlo několik školení v různých fázích, dokonce 1. školení III – intenzivní čtyřdenní proškolení pěti učitelek, které s metodou pracují déle než 1 rok. Školení se konalo v srpnu ve Vysokých Tatrách. Je předpoklad, že proškolené učitelky se stanou aktivními lektorkami metody NTC.

V příštím roce bude opět jarní a podzimní setkání rodin s nadanými dětmi, letní (21. – 28. 7. 2012) a příměstský camp (27. – 31. 8. 2012). Nově bude začátkem roku uspořádáno víkendové setkání hráčů Magic a Dračáku.

Pro rozšíření možností diagnostiky dětí se připravuje spolupráce s POINTS Psychometry, s. r. o., která disponuje osobnostními testy pro dospělé a také testy profesní orientace pro děti od 12 a od 16 let.

Sponzorsky a členstvím v hodnotící porotě se účastníme soutěže pro střední školy Business Point, organizovanou VUT v Brně pod záštitou proděkana Dana Káby.

Související odkazy

24.12.2011


Zpět