Den otevřených dveří na Open Gate

Přijďte se podívat, jak to chodí na osmiletém gymnáziu a základní škole Open Gate v Babicích u Prahy.

tel.: +420 323 616 740, e-mail: info@opengate.cz
19.1.2017, 12:30  —  19.1.2017, 16:00
Open Gate - gymnázium a základní škola, s.r.o., Babice 5, 251 01

KE STAŽENÍ

Den otevřených dveří na Open Gate

letáček
( PDF soubor, 221 kB)

Open Gate je základní škola a gymnázium, studium probíhá v češtině a v angličtině. Vzdělávací plán je zaměřený na všestranný rozvoj každého jedince. Studium na gymnáziu je zakončeno českou i mezinárodní maturitou IB. Open Gate nabízí širokou škálu mimoškolních aktivit, dobrovolnictví a charitativní projekty. Moderně vybavený areál zajišťuje ubytování pro studenty z celé ČR. Zhruba polovina gymnazistů získává sociální stipendium na úhradu školného.

Program dne otevřených dveří

 • 12.30 – Otevření areálu školy Open Gate. Rádi přivítáme děti, rodiče a prostě všechny, kteří se k nám chtějí podívat.
 • 13.00 - Představení školy a sociálních stipendií. První informace se dozvíte ve školním divadle od Petra Cháry, zástupce ředitele.
 • 14.30 - Prohlídka areálu včetně učeben a kolejí. Prohlédnete si moderní učebny a podíváte se přímo do probíhající hodiny. Nahlédnete do kolejního života, knihovny a dalších budov. Oficiální část prohlídky končí v 16.00.

Stipendium od Nadace The Kellner Family Foundation

 • Příspěvek na úhradu školného dlouhodobě získává zhruba polovina studentů.

Jaké děti mohou získat příspěvek?

 • Sociální stipendium mohou získat studijně nadané děti, které jsou nyní v 5. třídě základní školy, zažádají o stipendium a úspěšně absolvují přijímací zkoušky do primy gymnázia Open Gate. Výše sociálního stipendia závisí na příjmu rodiny budoucího studenta.
 • Na Open Gate studují děti z dětských domovů, z pěstounských či neúplných rodin nebo úplných rodin s nízkými příjmy společně s těmi, kterým studium platí rodiče. A rozdíl mezi nimi téměř nepoznáte. Zásadní podmínkou ke studiu je totiž píle a nadání – přijímací zkoušky skládají všichni stejné.

Jak poznáme studijně nadané děti?

 • Studijně nadané nejsou jen děti se samými jedničkami. Někdy mají naopak horší známky nebo třeba „zlobí“. Naše přijímací testy zkoumají předpoklady ke studiu. Podmínkou přijetí není ani znalost cizího jazyka.

Co udělat, abyste příspěvek získali?

 • Přijďte na Den otevřených dveří, abyste si naši školu prohlédli. Pokud se vám u nás líbí a jste rodiči nebo zákonnými zástupci studenta, stačí poslat přihlášku k přijímacím zkouškám na adresu gymnázia Open Gate a zároveň odeslat žádost o stipendium na adresu Nadace The Kellner Family Foundation do 1. března 2017.
 • Společně s výsledkem přijímacích zkoušek obdržíte informaci, jestli a v jaké výši dostane dítě nadační příspěvek.

Další tipy k programu během Dne otevřených dveří

Chcete vědět více o základní škole?

 • Informace vám poskytne pan Jiří Luka v divadle školy.

Zajímáte se, jak získat stipendium?

 • Navštivte paní Hanu Halfarovou.

Související odkazy

Zpět