Škola hrou potřetí

Seminář zaměřený na využití her ve výuce a při práci s talentovanými dětmi.

Mgr. Alena Vávrová
7.11.2015, 9:00  —  7.11.2015, 16:00
ZŠ Karla Čapka, Kodaňská 658/16, 101 00 Praha 10

KE STAŽENÍ

Škola hrou (seminář)

letáček
( JPG soubor, 105 kB)

Program

9:00 Zahájení

9:03 Alena Vávrová, Daniela Návarová – Pravidla dnešního dne  (vytvoření týmů s dětmi, zahájení CTH)

9:15 Alena Vávrová – Abaku  (stručné shrnutí průběhu loňského ročníku Abakuligy, novinky, nové  nápady na užití principu hry)

9:45 tým Krakatit – projekt Prometheus očima dětí   (od září běží v Plzeňském kraji pilotáž projektu Prometheus, ve kterém je naše škola přihlížejícícm pozorovatelem. O čem projekt je, poví nesoutěžní tým našich sedmáků)

10: 00 Petr Hedbávný –1MA6LEE  (Imaglee je sto originálně ztvárněných karet s obrázkovými čísly, které rozvíjejí kreativitu, paměť a bystří mysl)

10:30 Jana Bradley – Osvědčené nápady  (ukázky výuky angličtiny a anglické konverzace interaktivně a  hrou) )

11:30 Hra s dětmi aneb Zabudnutá klasika  (Děti jako protihráči přinášejí nečekané pohledy na samotnou hru, překvapují neotřelými nápady. Zahrajeme si s nimi hru Trans America, hru o orientaci na ploše, plánování a předvídání. Na konci se pokusíme hru rozebrat a vyhodnotit.)

polední pauza (na místě je kuchyňka a bude i jídlo)

13:25 Petra Dušková – Pár slov o mezinárodní dámě

13:30 Monika Hejná a Iva Hornová – Projekty ve výuce na prvním stupni  (Zkušenosti s projekty a  celoročními projekty, jak motivovat děti a jaká je při tom role a práce talentovaného dítěte.)

14:30 Alena Vávrová – Japonské hlavolamy aneb Schwierigeitsgrad (Přesuneme se do počítačové učebny a ukážeme si, že japonské hlavolamy nejsou jenom sudoku. Užití při práci s nadaným žákem ve třídě.)

15:30 Hra s dětmi aneb Hra dne (Děti jako spoluhráči. Vytvoříme dvojice či skupinky s dětmi a budeme s nimi hrát v jednom týmu. Je zajímavé sledovat, jak se děti vymezují a případně prosazuji vůči ostatním hráčům v týmu. Ukážeme si jak vhodně ovliňovat přístup dítěte ke hře. Zahrajeme si s nimi Slovní jízdu a Páté přes deváté. Na závěr hraní opět zhodnotíme z pohledu postoje a pozice talentovaného dítěte,)

16:30 Vyhodnocení CTH
16:40  Zakončení
16:42 Můžeme pokračovat v povídání, hraní, výměně zkušeností, sdílení materiálů ....

Během celého semináře bude otevřená učebna, kde budou volně k vyzkoušení hry a hlavolamy, bude tam výstavka novinek firem Albi a Mindok. Na chodbách patra jsou vyvěšené postery z letošního Projektového týdne školy. Kuchyňka s občerstvením bude také celý den k dispozici.

Související odkazy

Zpět