Konference Vzdělání pro budoucnost – říjen 2020

Letošní konferenci „Vzdělání pro budoucnost“ společně pořádají Mensa ČR, Svět vzdělání, Národní pedagogický institut ČR a Nakladatelství Fraus. Konference proběhne ve dvou dnech, v rámci kterých se účastníci v šesti paralelních sekcích formou přednášek a workshopů obeznámí s inovativními metodami ve vzdělávání. Na programu se střídají teoretické přednášky s praktickými tipy pro pedagogy.

Tomáš Blumenstein, Robert Čapek, Jana Grzychová, Jaroslav Chýle, Anna Fučíková, Michaela Hlaváčová, Michaela Kaslová, Jan Kršňák, Jiří Nantl, Gabriela Nobilisová, Lucie Pivoňková, Josef Roušar, Zdeněk Slejška, Monika Stehlíková, Zdeňka Trummová a další
24.10.2020  —  25.10.2020
Základní poplatek za oba dva dny: 960 Kč (přednášky, workshopy, drobné občerstvení, voda, káva, čaj). Školy spolupracující s Mensou a členové Mensy: sleva 100 Kč. Registrace po 31. 1., resp. 10. 3.: 1110 Kč, resp. 1340 Kč.
Novotného lávka 5, 110 00 Praha 1 – Staré Město

Pilíře

 • Rozvoj nadání dětí – jak v dětech objevit jejich potenciál a jak jej rozvíjet.
 • Efektivní vzdělávání žáků – konstruktivismus, projektové učení, práce s motivací, komunikace s rodiči a mnoho dalších témat.
 • Digitální vzdělávání – jak děti připravit na průmysl 4.0 a svět, který
  bude za 20 let vypadat úplně jinak.

Budeme se také zaměřovat na otázku, jak to udělat, aby učitele práce s dětmi bavila a přinášela radost jim i dětem.

Hlavními řečníky konference jsou špičkoví odborníci z dané oblasti, kteří představí teoretické základy, na něž svými přednáškami s příklady dobré praxe navazují další přednášející. Součástí konference jsou i workshopy určené k vzájemné výměně zkušeností a poznatků. Nedílným přínosem pro účastníky je potom setkání s kolegy z celé republiky a navázání kontaktů s odborníky v oblasti inovace vzdělávání.

Akreditace

Konference má akreditaci MŠMT ze dne 23. 5. 2018 pod č. j. MSMT-15477/2018-1-527; držitelem akreditace je Mensa ČR, která zároveň konferenci organizačně zajišťuje.

Cena

 • Konferenční poplatek za jednoho účastníka a oba dny konference je při včasném přihlášení a platbě 960 Kč. Konferenční poplatek obsahuje veškeré přednášky a workshopy, drobné občerstvení, vodu, kávu, čaj.
 • Školy spolupracující s Mensou nebo se Světem vzdělání a členové Mensy mají slevu 100 Kč.
 • Jednodenní registrace není možná.
 • Při registraci po 12. 9. konferenční poplatek činí 1100 Kč.
 • Při registraci po 10. 10. konferenční poplatek činí 1340 Kč.
 • Po 20. 10. už nebude možné přihlášení vůbec.
 • Po registraci na konferenci si můžete objednat také obědy (200 Kč/oběd).

Bližší informace a on-line registrace:

Související odkazy

Zpět