ZŠ Jihlava, Seifertova 5, p.o.
Redaktoři
- Mgr. Marie Vyhnanovská
- Mgr. Zdeněk Wohlhöfner
TIP PRO RODIČE
Mohlo by Vás zajímat:Naše základní škola je velkou sídlištní školou s přibližně 930 žáky. Od června roku 2022 se snažíme více podporovat a věnovat se dětem zvídavým a bystrým.
Každý rok je pro zvídavé žáky uspořádán seminář tvůrčího psaní pod záštitou Památníku národního písemnictví, pořádají se besedy se spisovateli, naposledy to byla beseda s K. Smolíkovou. Žáci pravidelně přispívají svými básněmi, texty do regionálních novin Jihlavských listů. Žáci pod odborným vedením dvou pedagožek naší školy vydali knihu Nekonečný příběh, která je zároveň doplněna ilustracemi žáků školy.
Děti mají možnost pracovat ve Školní telce, která pravidelně připravuje vysílání o dění ve škole. Děti si samy sestavují program, natáčejí rozhovory, vše si sestříhají, ozvučí.
Žáci se mohou podílet na samosprávě školy prostřednictvím školního parlamentu, setkání probíhají každý týden. Z akcí parlamentu – Den naruby (žáci učiteli), soutěž ve výzdobě tříd, Den bez aktovek, Valentýnský den..
V loňském i v letošním školním roce proběhly olympiády v českém, německém, anglickém jazyce. Oba dva roky se žáci naší školy umisťovali na předních místech v okresních kolech všech olympiád.
Naše škola pravidelně pořádá pro žáky besedy s rodilými mluvčími v anglickém jazyce, pro žáky s výbornými studijními výsledky pak zájezdy do Anglie a Rakouska, aby se žáci mohli zdokonalovat ve svých jazykových kompetencích.
Žáci se účastnili také olympiády v informatice, logických olympiád, kdy se dva žáci stali krajskými semifinalisty. V matematické soutěži Pangea se jeden žák umístil na druhém místě v celém kraji. Ve fyzikální olympiádě se žák naší školy umístil na 7. místě v krajském kole. Zapojili jsme se i do akce Stavba mostů ze špejlí, která byla konaná pro žáky 8. ročníků, 8 řešitelů bylo úspěšných.
V loňském i v letošním školním roce jsme pro žáky zakoupili několik strategických deskových her, které jsou využívány i v běžné výuce. Pořídily se i pomůcky jako drony, termokamery a další, které mají žáci k dispozici k různým experimentům.
V rámci volitelného předmětu přírodovědného bádání žáci druhého stupně pod odborným vedením pedagogů vytvořili poznávací hru 50 odstínů Českomoravské vrchoviny. Tato hra byla oceněna v anketě Skutek roku Kraje Vysočina 2023 v sekci Poradenství, osvěta, vzdělávání.
Pro pedagogy školní psycholog vytvořil depistážní dotazník k vyhledávání nadaných dětí, všichni vyučující s ním byli seznámeni, na sdíleném disku byla pak vytvořena složka s materiály, odkazy pracovními listy, které se dají využívat pro práci s nadanými v běžné výuce. Řada pedagogů se účastnila seminářů o práci s nadanými pořádanými NPIČR.
Ve všech výše zmiňovaných aktivitách chceme pokračovat i ve školním roce 2024/2025, protože máme pozitivní zpětnou vazbu od žáků, rodičů i od vyučujících.
školní psycholog
» Archiv