Herní kluby Mensy

Herní kluby Mensy jsou zaměřeny zejména na hraní deskových her, ačkoli jejich aktivity často přesahují „pouhé“ hraní her: často nabízejí vhodnou alternativu pro využití volného času a příležitost k navazování nových přátelství. Kluby jsou v mnoha případech otevřeny nejen nadaným dětem, ale všem zájemcům o deskové a logické hry, hlavolamy, šifry a kvízy. Činnost některých klubů je zpestřena výlety, výtvarnými či jinými – zdánlivě nesouvisejícími – aktivitami. Zatímco některé kluby fungují pod záštitou základních škol (v takových případech jsou většinou určeny dětem z příslušné školy), jiné pracují zcela samostatně a jsou otevřeny široké veřejnosti.

Máte-li Vy nebo Vaše dítě zájem stát se členem některého herního klubu Mensy, můžete si na mapě aktivit (níže) nebo v levém menu vyhledat klub, který bude nejvíce vyhovovat Vašim potřebám a kontaktovat jeho vedoucího, který Vám jistě rád poradí.

Sekce „Herní kluby Mensy“ podává přehled herních klubů v České republice. Články s tematikou herních klubů najdete v sekci „Odborné informace“ – Herní kluby Mensy.

Kde najdete herní kluby Mensy?

Aktuální rozložení herních klubů Mensy je znázorněno na interaktivní mapě ČR. K navigaci prosím použijte ovládací prvky v pravém horním rohu mapy. Na mapě najeďte kurzorem myši nad klub, o který se zajímáte a kliknutím svou volbu potvrďte. Objeví se menší okénko s názvem a adresou tohoto klubu a s odkazem „další informace“: kliknutím na odkaz se dostanete na stránku s bližšími informacemi o daném klubu.