Školka ve VFN

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Ke Karlovu 2118/11c
Praha 2
120 00


Kontakt

+420 224 965 233

http://vfnskolka@vfn.cz

Redaktoři

  • Bc. Zuzana Staňková, DiS.

Školka ve VFN byla vybudována v roce 2012 s cílem pomoci zaměstnancům Všeobecné fakultní nemocnice v Praze sladit pracovní a osobní život, zejména pak podpořit rodiče po ukončení rodičovské dovolené při návratu do zaměstnání. Současná kapacita zařízení je 33 dětí ve věku od 2 do 6, resp. 7 let.  Základním principem naší činnosti a naší filozofií je, abychom v maximální možné míře již od nejútlejšího věku probouzeli v dětech lásku k poznání a k učení, předali jim mravní zásady a vedli je k morálnímu jednání.

Cílíme na rozvoj intelektu a vědomostí dětí, k čemuž využíváme řadu osvědčených metod, ale též řadu vlastních nástrojů a systémů. Bylo milým překvapením na kurzu NTC Learningu, že mnoho z prezentovaných prvků již aktivně používáme v naší každodenní praxi.

Disponujeme nadstandardním počtem pedagogických pracovníků, což nám umožňuje v praxi skutečně pracovat s každým dítětem individuálně, a to jak z hlediska jeho potřeb anebo správného vývoje, tak zejména z hlediska rozvoje jeho potenciálu. Jsme vybaveni velkým množstvím materiálu a pomůcek (včetně vlastní výroby), které využíváme vždy zábavnou formou tak, aby se děti rozvíjeli nenuceně. Cíleně a často provádíme ped. diagnostiku, abychom včas detekovali potřeby každého dítěte a mohli pro ně následně připravit jak společný, tak jejich vlastní potřeby rozvíjející program. Náš výchovně vzdělávací program realizujeme z velké části za pomoci zážitkového učení, které se setkává u dětí se skvělými výsledky. Mimo to podporujeme dobrou fyzickou kondici dětí skrze plavecké a lyžařské výcviky, pomocí každodenního krátkého nácviku se snažíme o rozvoj hudebního cítění a zpěvu, máme pravidelné logopedicko-preventivní chvilky a děti mohou navštěvovat i kurz anglického jazyka. Zakomponování metody NTC Learning do naší práce přináší do naší práce řadu nových podnětů a prvků. 

Rádi bychom rozvíjeli potenciál či intelekt všech dětí a dětem nadaným nabídli „víc“, aby se cítily naplněné, seberealizované a uspokojené.

Bc. Zuzana Staňková, DiS.
ředitelka Školky ve VFN
V Praze, 18. března 2025

» Archiv