Aktuality

Archiv

Rok: 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2008


Mensa gymnázium: úspěchy a akce školy

19.9.2022 Marcela Fatrová, zástupkyně ředitelky | Další informace...

Jako každý rok jsme 1. září zahájili nový školní rok. Tentokrát konečně bez jakýchkoli omezení souvisejících s covidem-19. V 8:30 přivítali třídní učitelé naše stávající studenty, o hodinu později třídní učitelka, vedení školy a vyučující přivítali naše nové primány a jejich rodiče.


Výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2022 / 2023

Výsledky přijímacího řízení ke studiu na SEMS pro školní rok 2022/2023


Pouť vesmírem

14.6.2022

 

POUŤ VESMÍREM A BÁDÁNÍ LIDSKÝM TĚLEM.

 

Mateřská škola Veselá školka Šumperk Prievidzská je zaměřená na vzdělávání dětí s potenciálem mimořádného rozumového nadání (dále jen MRN). Děti jsou integrovány do běžné třídy mateřské školy. Ve třídě jsou k dispozici speciální pomůcky, deskové hry a hry rozvíjející rozumové schopnosti u dětí. Ke vzdělávání děti používáme interaktivní tabuli, kterou máme k dispozici na třídě. Úzce spolupracujeme s rodinou a pedagogicko – psychologickou poradnou. Významná je také spolupráce s 6. Základní školou Šumperk, kam děti mohou docházet po skončení docházky v Mateřské škole Veselá školka. Na této základní škole je návaznost ve vzdělávání dětí s potenciálem mimořádného rozumového nadání.

    Ve školním roce 2021/2022 s potenciálem MRN pokračovaly 2 děti a během 1. pololetí školního roku bylo diagnostikováno  dalších 6 dětí s potenciálem MRN. Ve třídě pracujeme s dětmi podle některých zásad programu „Začít spolu“, který obohacujeme o výuku podle metody NTC I., II., III. S dětmi pracujeme několikrát týdně a dle vlastní volby si děti vybírají logické a didaktické hry. Každodenně děti cvičí rovnováhu a akomodaci oční čočky.

    Během školního roku 2021/2022 se děti věnovaly 2 projektům. První projekt se týkal poznání Vesmíru. Úkolem bylo děti seznámit s hlavními znaky vesmíru, vytvoření povědomí o vlastní sounáležitosti se světem, živou a neživou přírodou, planetou Zemí. Postupně jsme s dětmi odhalovali jednotlivé planety sluneční soustavy, jejich velikost, tvar, vlastnosti. Jaká je obyvatelnost jednotlivých planet. Zabrousili jsme lehce do vesmírného programu.

    Ve druhém projektu, který byl celoroční, jsme zabrousili do tajů lidského těla. Jak funguje lidské tělo, jsme se snažili ukázat formou praktických ukázek a vlastního prožitku jako bylo třeba měření krevního tlaku, masáž srdce na figuríně, statistika v měření lidské teploty, sádrování kamaráda.….. Jednou z praktických ukázek bude rekonstrukce rozhovoru: volající – dispečer záchranné služby (seznámení s chováním v krizové situaci). V rámci fungování lidského těla jsme referovali o vyvážené stravě a pohybu.

 

Zpracovala: Renata Kurečková.

Učitelka MŠ.


Mensa gymnázium: úspěchy a akce školy

1.6.2022 Marcela Fatrová | Další informace...

Opět si vám dovolujeme přinést report o tom, co zajímavého se děje v naší škole.


Velká změna pro českou maturitu, AP zkoušky jí přinesou mezinárodní rozměr

30.5.2022 Centrum pro talentovanou mládež | Další informace...

MŠMT vyhlásilo pokusné ověřování uznávání mezinárodních Advanced Placement (AP) zkoušek v profilové části maturity. AP zkoušky jsou celosvětově uznávané oborové zkoušky, které v angličtině skládá každoročně pět milionů středoškoláků na celém světě. Českým středoškolákům se tak s podporou MŠMT otevírá unikátní příležitost získat známku z oborové zkoušky s mezinárodní platností.


Rozhovor s Markétou Valtrovou: kluby nadaných dětí rozvíjí intelektuální schopnosti

22.5.2022 Drahomír Streit | Další informace...

V letošním roce vstoupil v Opavě do druhé dekády svojí existence Klub nadaných dětí. Iniciátorem projektu je Mensa ČR, která sdružuje nadané děti do klubů po celé republice. Opavský klub má základnu na ZŠ Englišova a jednou z jeho vedoucích je Markéta Valtrová.


Testování Mensou na Květňáku

19.5.2022 | Další informace...

Článek o testování na Květňáku z pohledu redaktorky Eduzínu. 


Budějčáci mají vítěze Logické olympiády 2021

Jihočeské nadané děti se scházejí pravidelně, aktivity pro ně jsou připraveny téměř každý týden. Poslední dubnový pátek jsme pojali slavnostně, jeden z nás, Peťa Beran, totiž tento týden vyhrál finále Logické olympiády kategorie A a tento mimořádný úspěch si zasloužil pořádnou oslavu.


Online kroužky Intellectus

20.1.2022 | Další informace...

Pro děti z celé ČR jsme připravili možnost zapsat se online kroužků Intellectus, aby svůj volný čas trávily produktivně a zábavně a zároveň nemusely za výukou nikam dojíždět. Online kroužky probíhají z pohodlí Vašeho domova, kam Vám pomocí internetu přinášíme programovací výzvy pro začátečníky i pokročilejší nebo badatelské a přírodovědné úkoly pro děti už od 8 let! Akci nepořádá Mensa ČR.Zpět