Klub nadaných dětí Delfíni, Hradec Králové

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Wonkova 1262/1a
Hradec Králové
500 02


Kontakt


Redaktoři

  • Ing. Romana Poloprutská

Klub nadaných dětí Delfíni zahájil činnost ve školním roce 2014/2015. Navštěvují ho děti z 1. až 8. třídy různých škol z Hradce Králové a okolí.

Program Delfínů = zábava pro zvídavé děti

Zábavnou formou rozvíjíme myšlení v různých oblastech (logika, matematika, kritické myšlení, slovní zásoba, kreativita, technické myšlení atd.). K tomu nám slouží rébusy, hlavolamy, logické úlohy, fyzikální pokusy, šifry či slovní hříčky. Hrajeme deskové hry, hlavně logické, strategické, postřehové a znalostí.

Obzory si rozšiřujeme na exkurzích na zajímavá místa a povídáním o různých oborech. Jsme vděční všem osobám a institucím, které nám pomáhají využívat školu života, podívat se "pod pokličku" a zjistit, jak věci fungují a vznikají.

Při naší činnosti nezapomínáme na etické hodnoty, emoce a mezilidské vztahy.

Klub Delfíni je místem pro setkávání zvídavých dětí i jejich rodičů či prarodičů. Dáváme si tipy na zajímavé akce, knížky a hry. Pořádáme setkání rodičů a přátel, kteří tak mohou sdílet své zkušenosti. Organizujeme pro ně také přednášky.

Navázali jsme spolupráci s Pedagogicko-psychologickou poradnou v Hradci Králové, jejíž pracovníci vedli některé schůzky a pomáhali s doprovodem dětí na exkurze. Studenti Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové několikrát využili možnost podívat se na schůzky Delfínů a čerpat poznatky pro svou budoucí práci s nadanými dětmi. Rádi se dělíme o své poznatky se studenty pedagogiky a psychologie. Spolupracujeme s NIDV v rámci Sítě podpory nadání.    

Představu o našich schůzkách získáte také z obrázků ve fotogalerii.

Romana Poloprutská, vedoucí klubu, 10. 5. 2019 

 


» Archiv