Klub Zvídálek, ZŠ Křídlovická, Brno

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Křídlovická 904/30b
Brno-střed
603 00


Kontakt

+420 736 608 282

http://web.zskridlovicka.cz/nadane-deti/

Redaktoři

  • PhDr. Alena Nováková

TIP PRO RODIČE

Mohlo by Vás zajímat:
ZŠ Křídlovická, Brno
(škola spolupracující s Mensou ČR)

Naše škola se již několik let cíleně věnuje nadaným dětem. Z tohoto důvodu úzce spolupracuje s pedagogickou a psychologickou poradnou, Mensou ČR. Pro děti na naší škole připravujeme pracovní program, který respektuje jejich typ nadání. Mimoto pod vedením zkušených pedagogů děti pracují dvě hodiny týdně v blocích, v nichž je systematicky podporován jejich další intelektuální růst neobvyklými formami činností. V odpoledních hodinách mohou navštěvovat Klub dětí a jejich rodičů (určen dětem školního věku) a nepovinný předmět Mladý badatel.

Myšlenky péče o šikovné děti nás přivedly k nápadu začít pracovat již s dětmi předškolního věku. Chtěli jsme nabídnout něco více než může poskytnou mateřská škola a vyjít tak malým zvídálkům vstříc. Ve spolupráci s Mensou jsme otevřeli v říjnu 2014 klub Zvídálek, který navštěvují děti nejenom z naší mateřské školy. Program je různorodý: pokusy, deskové hry, práce s interaktivní tabulí, rébusy, kvízy, hádanky různého zaměření, logické úkoly, výtvarné dílny, pohybové aktivity, poznávání lidského těla, příprava pokrmů, jednoduché stroje a elektrická energie, život v přírodě apod. Děti čeká ještě mnoho zajímavých témat. A jsou to děti opravdu velmi šikovné, čtení a počítání je pro mnohé hračkou.

Takové šikulky si jistě zaslouží pasování na Zvídálky, které slavnostně vykonává paní ředitelka RNDr. Jarmila Bavlnková. Navíc děti dostanou znak Zvídálků, který budou určitě rády nosit připnutý na svém tričku. Přejme jim, ať se jim v klubu líbí a s chutí nastoupí v září do prvních tříd.

PhDr. Alena Nováková
vedoucí klubu

Provozní doba

Scházíme se ve čtvrtek jednou za 14 dní v 15.30 hod. v budově ZŠ Křídlovická. O obsahu a trvání schůzek jsou rodiče informováni e-mailem.


» Archiv