Klub nadaných dětí Sovičky ZŠ a MŠ Hradec Králové - Malšova Lhota

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Lhotecká 39/75
Hradec Králové - Malšova Lhota
500 09


Kontakt


Redaktoři

  • Ing. Romana Poloprutská

Ve školním roce 2011/2012 zahájil na ZŠ a MŠ Hradec Králové - Malšova Lhota svou činnost Klub nadaných dětí Sovičky. Navštěvuje ho vždy kolem 15 dětí z 1.- 5. třídy.

Program Soviček = zábava pro zvídavé děti

Zábavnou formou rozvíjíme myšlení v různých oblastech (logika, matematika, technické myšlení, slovní zásoba atd.). K tomu nám slouží rébusy, hlavolamy, logické úlohy, fyzikální pokusy či slovní hříčky. Místní skupina Mensy ČR pro nás připravila Pohádkové hádání s paní Čtvrtkovou. V každém pololetí nás čeká jedna šifrovací hra s pokladem. 
Hrajeme deskové hry, hlavně logické, strategické, postřehové a znalostní. Škola získala peníze pro činnost klubu, za které bylo možné hry pořídit, další deskové hry byly darem rodičů a Mensy ČR. Hry jsou k dispozici během schůzek Soviček i k zapůjčení domů.

Obzory si rozšiřujeme na exkurzích na zajímavá místa a povídáním o různých oborech. Jedna schůzka byla věnovaná teorii a praxi geocachingu, na jiné jsme se naučili základy elektrotechniky a ze součástek jsme si vyrobili funkční blikačku, v prodejně dřevěných hraček jsme si zahráli strategické hry firmy Gigamic a několik jich pořídili pro Sovičky. Velký ohlas měla vlastnoruční výroba sýrů z kravského mléka. Svezli jsme se elektromobilem, byli jsme na exkurzi v Českém rozhlase Hradec Králové, ve sportovní stáji a rehabilitační klinice pro koně, v Knihovně města Hradce Králové, v nahrávacím studiu, v depozitářích Muzea Východních Čech, u řezbáře, na věži kostela, v planetáriu, ve škole Open Gate, v informačním centru skupiny ČEZ Obnovitelné zdroje, v malé vodní elektrárně Hučák, v Českém hydrometeorologickém ústavu, na hvězdárně...

Na všech akcích jsou vítáni rodiče. Ať už jako účastníci programu, který si užijí spolu s dětmi, či jako organizátoři. Schůzky Soviček mohou sloužit k neformálnímu setkávání rodičů, dětí a pedagogů, spojenému s výměnou zkušeností, čím zaujmout zvídavé děti. Zapojení rodičů nám také umožňuje rozšířit spektrum činnosti klubu o jejich nápady, pobýt na některé exkurzi déle (např. pokud jedeme několika auty místo MHD) nebo poskytnout dětem více zábavy (více hlav zná více stolních her).

V červnu 2013 jsme se Sovičkami založili multi mystery cache Obecná škola v Malšově Lhotě. V provozu byla do roku 2019, kdy byla po opakovaném vykrádání archivována (číslo cache GC4BZYW).


Od školního roku 2015/2016 Sovičky nevedu a stránka není aktualizována, informace tu zůstávají pro inspiraci (a z nostalgie :-). Od roku 2014 vedu Klub nadaných dětí Delfíni v Knihovně města Hradce Králové. Je určený pro děti z 1. – 9. třídy různých škol z Hradce Králové a okolí.

Romana Poloprutská, 10. 2. 2020  


» Archiv