Klub nadaných dětí Sovičky ZŠ a MŠ Hradec Králové - Malšova Lhota

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Lhotecká 39/75
Hradec Králové - Malšova Lhota
500 09


Kontakt


http://www.zs-malsovalhota.cz

Redaktoři

  • Ing. Romana Poloprutská

Ve školním roce 2011/2012 zahájil na ZŠ a MŠ Hradec Králové - Malšova Lhota svou činnost Klub nadaných dětí Sovičky. Navštěvuje ho vždy kolem 15 dětí z 1.- 5. třídy.

Program Soviček = zábava pro zvídavé děti

Zábavnou formou rozvíjíme myšlení v různých oblastech (logika, matematika, technické myšlení, slovní zásoba atd.). K tomu nám slouží rébusy, hlavolamy, logické úlohy, fyzikální pokusy či slovní hříčky. Místní skupina Mensy ČR pro nás připravila Pohádkové hádání s paní Čtvrtkovou. V každém pololetí nás čeká jedna šifrovací hra s pokladem. 
Hrajeme deskové hry, hlavně logické, strategické, postřehové a znalostní. Škola získala peníze pro činnost klubu, za které bylo možné hry pořídit, další deskové hry byly darem rodičů a Mensy ČR. Hry jsou k dispozici během schůzek Soviček i k zapůjčení domů.

Obzory si rozšiřujeme na exkurzích na zajímavá místa a povídáním o různých oborech. Jedna schůzka byla věnovaná teorii a praxi geocachingu, na jiné jsme se naučili základy elektrotechniky a ze součástek jsme si vyrobili funkční blikačku, v prodejně dřevěných hraček jsme si zahráli strategické hry firmy Gigamic a několik jich pořídili pro Sovičky. Velký ohlas měla vlastnoruční výroba sýrů z kravského mléka. Svezli jsme se elektromobilem, byli jsme na exkurzi v Českém rozhlase Hradec Králové, ve sportovní stáji a rehabilitační klinice pro koně, v Knihovně města Hradce Králové, v nahrávacím studiu, v depozitářích Muzea Východních Čech, u řezbáře, na věži kostela, v planetáriu, ve škole Open Gate, v informačním centru skupiny ČEZ Obnovitelné zdroje, v malé vodní elektrárně Hučák, v Českém hydrometeorologickém ústavu, na hvězdárně...

Na všech akcích jsou vítáni rodiče. Ať už jako účastníci programu, který si užijí spolu s dětmi, či jako organizátoři. Schůzky Soviček mohou sloužit k neformálnímu setkávání rodičů, dětí a pedagogů, spojenému s výměnou zkušeností, čím zaujmout zvídavé děti. Zapojení rodičů nám také umožňuje rozšířit spektrum činnosti klubu o jejich nápady, pobýt na některé exkurzi déle (např. pokud jedeme několika auty místo MHD) nebo poskytnout dětem více zábavy (více hlav zná více stolních her).

Příznivce geocachingu zveme na multi mystery cache Obecná škola v Malšově Lhotě, kterou jsme v červnu 2013 se Sovičkami založili (číslo cache GC4BZYW).


» Archiv