Klub nadaných dětí při ZŠ Smetanova, Chotěboř

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Smetanova 745
Chotěboř
583 01


Kontakt


Redaktoři

  • Mgr. Jitka Štindlová

Klub nadaných dětí při ZŠ Smetanova byl založen v říjnu 2017. Do činnosti Klubu se zapojilo 15 dětí z druhých až pátých tříd. Schůzky probíhaly v pravidelných čtrnáctidenních intervalech, a to vždy s časovou dotací dvou vyučovacích hodin. 

Každý měsíc jsme měli na programu jiné téma, např. Šifry a hlavolamy, Lidské tělo, Vesmír, Pokusy z fyziky a chemie, Záhady matematiky a vždy jsme si i zahráli několik deskových her. Proběhly turnaje ve hrách Ubongo, Brainbox, Domino, Kvízy o přírodě... O programu jednotlivých lekcí jsou rodiče i děti informováni e-mailem, máme také svoji rubriku na stránkách školy. Ve školní fotogalerii máme též spousty krásných fotek z činnosti klubu.

V průběhu roku proběhlo v naší škole i testování IQ, organizované Mensou. Této akce se zúčastnilo téměř 150 žáků školy a 12 pánů a paní učitelek.

V roce 2018/2019 jsme měli v Klubu 18 dětí z 2.–6. tříd. Náplň činnosti zůstala stejná, dokoupili jsme hry nějaké deskové hry a hlavolamy. Děti z KND se zúčastnily i několika matematických soutěží – Logická olympiáda, Pangea (zde jsme měli i trojnásobné zastoupení v republikovém finále), Matematický klokan ...

V roce 2019/2020 probíhají schůzky ve středu od 14 do 16 hodin, v plánu máme opět hry, šifry, hlavolamy, tematické projekty, ale i opět testování IQ a účast v matematických soutěžích.

Lektorkou je paní učitelka Jitka Štindlová, s činností jí pomáhala dcera Tereza (2017/2018), bývalá žákyně naší školy, v roce 2018/2019 se schůzek účastnila Michaela Dolínková, studentka UHK.

Mgr. Jitka Štindlová
vedoucí klubu
V Chotěboři, 11. 9. 2019

» Archiv