Klub nadaných dětí při ZŠ Salmova, Blansko

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Salmova 1940/17
Blansko
678 01


Kontakt

+420 516 499 568

http://zssalmova.cz/web%20soubory/KND/obsah_KND.htm

Redaktoři

  • Mgr. Jana Hoderová, Ph.D.
  • Mgr. Jaromíra Hřebíčková

Když jsme v červnu vyhlásili konání Dne plného her, byl zájem o něj větší, než jsme očekávali.

Spolu s testováním IQ se ho zúčastnila bezmála polovina všech našich žáků. Protože to byla vstupní a motivační akce k práci Klubu nadaných dětí (KND) na naší škole, už nás ani nepřekvapilo, že pří sčítání přihlášek do Klubu nadaných dětí jsme dopadli stejně – i těch bylo víc, než jsme čekali. Tento zájem nás těší a chtěli bychom jej díky zajímavé a přínosné nabídce činností klubu udržet.

Na úvodní seznamovací schůzce 16. září 2011 jsme rodičům představili náš koncept práce v KND. Ze zkušeností jiných škol jsme stanovili model:

  • schůzka 1x za 14 dní,
  • jednou ve škole, jednou venku.

Ve škole – to znamená hraní deskových her, hlavně logických a strategických, práce s testy a kvizy, křížovky, hádanky, demonstrace fyzikálních a chemických pokusů a zakládaní vlastních jednoduchých pokusů.

Schůzky, které děti stráví „venku“ je zavedou na zajímavá místa a pracoviště. Činnost našeho klubu zahájíme představením skupiny ÚDiF (Úžasné divadlo fyziky). V dalších termínech máme dohodnutou návštěvu na vědeckých pracovištích VUT a Mendlovy univerzity, do ČRo Brno, do jeskyní nepřístupných pro veřejnost a další místa do konce školního roku do tohoto seznamu přibudou. Všechny tyto výpravy budou pro děti spojeny s úkoly nastavenými tak, aby se děti musely nad viděným zamyslet, vyvodit závěr či vyslovit názor.

Ke všem těmto akcím budeme zvát rodiče, ať už jako účastníky či organizátory.

Již po první schůzce nám vydatně pomáhá jedna z maminek, další rodiče svou pomoc nabídli. Nejvíce s jejich pomocí počítáme při organizaci závěrečné bojové (šifrovací, orientační) hry, kterou bychom chtěli letos činnost klubu uzavřít.

Věřím, že náš plán splníme a klub bude pro jeho členy skutečným obohacením.

Eva Kadrmasová, ředitelka ZŠ a MŠ Blansko, Salmova 17
Jaromíra Hřebíčková, garant KND


» Archiv