Klub nadaných dětí při MŠ Čs. exilu, Ostrava-Poruba

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Čs. exilu 670/18
Ostrava - Poruba
708 00


Kontakt

+420 725 460 597
+420 732 813 939

http://www.mistoprodeti.cz

Redaktoři

  • Nikol Zdráhalová
  • Romana Žyrková

TIP PRO RODIČE

Mohlo by Vás zajímat:
MŠ Čs. exilu, Ostrava-Poruba
(školka spolupracující s Mensou ČR)

Klub nadaných dětí pořádáme vždy 1. a 3. čtvrtek v měsíci. Kapacita klubu je od tohoto školního roku omezena na 12 dětí, aby bylo v maximální míře dosaženo individuálního přístupu. Nicméně se Klubu nadaných dětí mohou účastnit také děti z jiných MŠ. Přítomnost rodičů v klubu je možná, ale není podmínkou. V Klubu nadaných dětí pracuje tým proškolených pedagogů, kteří aktivně využívají pro svou práci s dětmi prvky metody NTC.

V tomto školním roce se děti v klubu zaměřily na multikulturní výchovu a interkulturní vzdělávání. S dětmi jsme se věnovali vybraným státům, jejich charakteristickým znakům a státním symbolům. Naším cílem bylo vzbudit u dětí zájem a touhu poznávat svět kolem sebe a vnímat odlišnosti jako přirozený stav. Prostřednictvím strukturovaných lekcí, pohybových aktivit využívajících metodu NTC learning a fyzikálních pokusů se nám podařilo tento cíl naplnit. Děti si například na jedné z lekcí vyzkoušely přebrodit řeku Nil, postavit pyramidu a vytvořit mumii. Na jiné lekci se seznamovali se státy, které leží za polárním kruhem, poznávaly tamní faunu, vyzkoušely si pokusy s ledem, a tak se prakticky seznámily s teorií tání, vodivostí materiálu a měly možnost pozorovat tento fyzikální fenomén a zjistit rozdíl mezi kostkou ledu tající v plastové a v kovové misce.

V rámci klubu nadaných dětí pořádáme také exkurze, protože věříme, že je lepší jednou vidět než 100x slyšet, a proto jsme s dětmi v tomto roce byli například v tiskařství Printo nebo v korálkárně. V tomto měsíci se chystáme do Geologického pavilonu prof. Františka Pošepného, který je součástí Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava a ve kterém se zaměříme na poznávání hornin a minerálů.

Více najdete na webové stránce www.mistoprodeti.cz (Odpolední aktivity – Informace pro rodiče nadaných dětí).

Nikol Zdráhalová
učitelka a koordinátorka nadání
V Ostravě, 14. 4. 2023

Provozní doba

vždy 1. a 3. čtvrtek v měsíci od 15:00 do 16:00


» Archiv