Klub nadaných dětí Frenštát pod Radhoštěm

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Tyršova č.p. 913
Frenštát pod Radhoštěm
744 01


Kontakt


http://www.zstyrfren.cz/knd/

Redaktoři

  • Mgr. Drahomíra Palionová
  • Mgr. Martin Trubač

TIP PRO RODIČE

Mohlo by Vás zajímat:
ZŠ a MŠ Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913
(škola spolupracující s Mensou ČR)

Od roku 2010 pracuje ve škole pod záštitou Mensy Klub nadaných dětí, sdružující žáky s IQ nad 120. V tomto školním roce má Klub 12 členů složených z žáků od prvního do pátého ročníku, scházíme se pravidelně každé pondělí. Odborné testování těchto žáků zajišťuje každé dva roky ve spolupráci se školou Mensa ČR. 

V Klubu máme k dispozici řadu naukových, logických a konstruktivních her, deskových her, kvízů, rébusů, křížovek, hlavolamů, které napomáhají rozvoji všech oblastí intelektu. Zařazována je práce s abstraktními symboly, cvičení paměti a pozornosti. Zaměřujeme se také na práci s počítači i encyklopediemi a jinými zdroji informací, rovněž na schopnost informace vyhledávat a třídit. 

Velmi oblíbenými stavebnice jsou Geomag a také Bofin, kde od jednoduchých zapojení přešli žáci rychle k sestavení kompasu, majáku, rádia, zvonku a dalších zajímavých projektů.

Z našich činností ve školním roce 2022/2023

Přestože byl loňský rok ještě poznamenán covidovou pandemií, podařilo se nám, kromě běžných aktivit (řešení logických úkolů, hlavolamů, luštění šifer apod.), uskutečnit i několik zajímavých akcí.

Jednalo se např. o exkurzi na Letiště L. Janáčka v Ostravě, kde jsme si prohlédli řídící věž, letadla Boeing a Airbus a projeli se připraveným autobusem po přistávací a vzletové dráze. 

V podzimním období jsme navštívili také přírodovědnou besedu na téma „Naše ptactvo“, která proběhla v místním muzeu.

Další akcí byla interaktivní beseda o sdělovacích prostředcích minulosti a současnosti, následovala návštěva knihovny s deskohraním, prohlídka 3D tiskáren, kde se žáci seznámili s možnostmi tisku a jeho využitím v současnosti.

Dne 7. 11. 2022 jsme s Klubem nadaných dětí navštívili zajímavý komiksový workshop, jehož průvodcem byl známý spisovatel, lektor a scénárista Jiří Walker Procházka, který je v současnosti mimo jiné spolutvůrcem známého českého komiksu Čtyřlístek. Žáci si vyzkoušeli, kdo co dělá v komiksové redakci, seznámili se se zákonitostmi tvorby komiksu, s různými typy hrdinů, dozvěděli se, co jsou piktogramy a na pracovních listech si vyzkoušeli, jaké to je tvořit komiksový příběh.

Děti si také vyzkoušely činnosti s roboty. Robot Botley naučil děti základy programování. Žáci si během pár minut osvojili základní příkazy, kterými uvedly robota do pohybu, udávali mu směr pohybu i sestavovali překážky v jeho dráze.

Pro velký úspěch jsme tuto činnost ještě zopakovali.

Mgr. Drahomíra Palionová, Mgr. Iva Lazarová
vedoucí klubu
Ve Frenštátě pod Radhoštěm, 23. 5. 2023

Provozní doba

Děti se scházejí každé pondělí v době od 13.20 do 14.50 hodin v multimediální učebně.


» Archiv