Klub nadaných dětí Frenštát pod Radhoštěm

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Tyršova č.p. 913
Frenštát pod Radhoštěm
744 01


Kontakt


http://www.zstyrfren.cz/knd/

Redaktoři

  • Mgr. Drahomíra Palionová
  • Mgr. Martin Trubač

TIP PRO RODIČE

Mohlo by Vás zajímat:
ZŠ a MŠ Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913
(škola spolupracující s Mensou ČR)

Od roku 2010 pracuje ve škole pod záštitou Mensy Klub nadaných dětí, sdružující žáky s IQ nad 120. V tomto školním roce má Klub 11 členů složených z žáků od prvního do pátého ročníku, scházíme se pravidelně každé pondělí. 

Testování IQ žáků organizuje škola pravidelně každé dva roky ve spolupráci s Mensou Česko, dle výsledků testů následně doplňujeme žáky do Klubu nadaných dětí. 

Nadaných žáků s doporučením školského poradenského zařízení máme v současné době ve škole 8 (z toho 4 mimořádně nadané), 4 žáci chodí na matematiku o ročník výš. 

Již druhým rokem vzděláváme žáky jedné třídy v ročníku v rozšířeném vzdělávacím programu ve spolupráci se Světem vzdělání (Hejného matematika, 3 hodiny angličtiny od první třídy, logika, osobnostně sociální rozvoj).

Z našich činností ve školním roce 2023/2024

V letošním školním roce jsme zahájili svou činnost 18. září s doposud 11 přihlášenými žáky z 1. stupně ZŠ.

Scházíme se pravidelně každý týden vždy v pondělí v čase od 13:20 do 14:50 v multimediální učebně ZŠ Tyršova 913, kde zábavnou formou rozvíjíme myšlení v různých oblastech (logika, matematika, kritické myšlení, slovní zásoba, kreativita, systémové myšlení, technické myšlení atd.). K tomu nám slouží rébusy, hlavolamy, logické úlohy, fyzikální pokusy, šifry či slovní hříčky. Hrajeme deskové hry, hlavně logické, strategické, postřehové a znalostní. Žáci se také pravidelně účastní Logické olympiády, pořádané Mensou Česko.

Obzory si rozšiřujeme na exkurzích na zajímavá místa a povídáním o různých oborech. Jsme vděční všem osobám a institucím, které nám pomáhají využívat školu života, podívat se "pod pokličku" a zjistit, jak věci fungují a vznikají. Letos plánujeme navštívit unikátní Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku, máme naplánovanou exkurzi do výroby a galérie svíčkárny Unipar v Rožnově pod Radhoštěm, besedu s Alešem Lopraisem o zákulisí Dakaru, návštěvu interaktivní expozice v Tonaku, která přibližuje tradici kloboučnictví v Novém Jičíně, kde si děti mohou v ateliéru samy nazdobit miniaturní klobouček a odnést si ho jako suvenýr domů.

Naším cílem jsou spokojené a zvídavé děti, které si především formou prožitkového učení rozšiřují své obzory.

Mgr. Drahomíra Palionová, Mgr. Martin Trubač
vedoucí klubu
Ve Frenštátě pod Radhoštěm, 12. 12. 2023

Provozní doba

Děti se scházejí každé pondělí v době od 13.20 do 14.50 hodin v multimediální učebně.


» Archiv