Klub nadaných dětí Uherské Hradiště

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Studentské náměstí 1531
Uherské Hradiště
686 01


Kontakt

+420 603 502 863

http://zsctyrlistek.cz/klub-nadanych

Redaktoři

  • Mgr. Veronika Mikulincová
  • Mgr. Gabriela Pavlíková

TIP PRO RODIČE

Mohlo by Vás zajímat:

Klub je určen pro děti a mládež ve věku od 6 do 16 let z blízkého i širokého okolí (bez ohledu na to, jakou školu navštěvují) - zkrátka těm zvídavým, nadaným a ochotným rozšiřovat si své obzory.

V klubu nadaných se budeme věnovat hlavolamům, hádankám a také deskovým hrám zaměřeným na logické myšlení. Také se pokusíme zorganizovat nějakou zajímavou exkurzi a možná se dokonce dočkáme návštěvy odborníka (či odborníků), který se s námi podělí o některé ze svých znalostí.

Další informace a fotografie z činnosti klubu v minulém roce si můžete prohlédnout na http://zsctyrlistek.cz/klub-nadanych. Případné dotazy můžete napsat na e-mail vera.olsakova@zsctyrlistek.cz nebo veronika.mikulincova@zsctyrslitek.cz.

Roční zhodnocení – klub nadaných dětí 2016/2017

Naše škola i ve školním roce  2016/2017 organizovala Klub nadaných dětí. Vzhledem k různým věkovým kategoriím a zaměření jsme provedli od 2. pololetí školního roku rozdělení na:

  • Klub nadaných – mladší žáci (1.–4. třída)
  • Výzkumný tým – převážně starší žáci (5.–9. třída)

Klub nadaných probíhal jednou za dva týdny po dobu 90 minut. Náplň Klubu nadaných byla zaměřena na logické, matematické a strategické úkoly. Zabývali jsme se i hlavolamy se zápalkami a hrami hlavolamového typu (Tučňáci, Záhadný hrad…) Hráli jsme také různé hry jako Triodomino, Dobble, piškvorky, hry s kostkami… Seznámili jsme se s 3D obrázky a zahráli si týmovou konstruktérskou hru. Využívali jsme i knihu Jiřího Němce: Tvořivé hry od hlavy až k patě. Proběhla i žákovská miniprezentace o nejvyšších budovách světa. Seznámili jsme se s LEGO roboty NXT a EV3.

Výzkumný tým probíhal cca jednou za měsíc po dobu 120–180 minut. Věnoval se zejména přípravě žáků na prezentace vlastních témat, která si k bádání zvolili samotní žáci. Veřejná prezentace těchto témat zazní na listopadové Dětské vědecké konferenci, kterou pořádá naše škola pro žáky nejen z Česka. Při cvičných pracovních prezentacích před ostatními žáky Výzkumného týmu dochází nejen k diskuzi nad daným tématem, ale i zpětné vazbě v podobě názorů na samotnou prezentaci od ostatních žáků. Výzkumný tým zavítá 26. 6. 2017 do technických muzeí v Ostravě (Velký svět techniky a Malý svět techniky U6). Celkem Klub nadaných a Výzkumný tým navštěvovalo 21 žáků a další žáky připojujeme průběžně.

Mgr. František Horňák
učitel
V Uherském Hradišti, 14. 6. 2017

Provozní doba

Schůzky ve školním roce 2016/2017 budou probíhat 1x týdně v pondělí od 14:05 hod. do 14:50 hod. v prostorách ZŠ a MŠ Čtyřlístek (Studentské náměstí č.p. 1531, 686 01 Uherské Hradiště).

ZMĚNA! 

Od druhého pololetí se Klub nadaných schází jednou za 14 dní vždy v pondělí na 90 minut. Podrobnější rozpis zde: http://www.zsctyrlistek.cz/klub-nadanych-2-pololeti


» Archiv