MŠ U Letiště s.r.o., Liberec

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Obchodní 606
Liberec
460 01


Kontakt

+420 602 106 515

http://www.skolkahrou.cz

Redaktoři

  • Mgr. Barbora Tichá

Mateřská škola U Letiště s.r.o. a její vzdělávací plán vychází z programu Začít spolu. Z něj také čerpáme prvky v přístupu ke vzdělávání dětí. Step by Step je velmi vhodný pro práci rozvíjející u dětí jejich rozumové schopnosti. Díky centrům aktivit jsme schopné pracovat s individuálními potřebami dětí se zohledněním jejich věku, intelektových i motorických schopností.

V prosinci 2017 jsme opět uspořádali diagnostický den, a z našich pěti přihlášených dětí se tři nachází v intelektovém pásmu velmi vysokého nadprůměru. Dětí, u kterých vidíme jejich výjimečné rozumové schopnosti je ale ve školce více. U všech dětí bez rozdílu ale podporujeme jejich zvídavost, schopnosti kooperace, tvořivost, hravost i fantazii, a snažíme se, aby jejich školní život byl pestrý a bohatý na různorodé vjemy, zážitky i vlastní zkušenosti.

Často s dětmi vyrážíme na divadelní představení do libereckých divadel, na vzdělávací programy do Ekocentra, Muzea i Oblastní galerie, navštěvujeme s nimi exkurze například u leteckých záchranářů, hasičů i v pneuservisu. Dbáme na to, aby si děti aktivity prožily a vyzkoušely. Učíme je lásce ke zvířatům, chodíme s nimi do zoo, jezdí na školní zahradě na koni, chodíme krmit zvěř do lesa i k rybníku, zkoumáme život hmyzu, pěstujeme květiny. Praktikujeme angličtinu hrou a zážitkem a každý týden se s dětmi těšíme na nové pokusy a objevy v rámci celoročního projektu Malý vědec.

Snažíme se, aby byly opravdu šťastné a spokojené, neztratily dětství a nehonily se za výkonem, který se od dnešních už i předškolních dětí očekává. Proto u nás ve školce nenajdete nekonečný seznam nabídky mimoškolních kroužků a aktivit. Děti se učí hrou a hrou se učí a díky tomu máme možnost se dívat na jejich správný osobnostní rozvoj a daří se nám vídat se s nimi až do odchodu do první třídy a díky skvělým vztahům školy s rodiči sledovat jejich úspěchy ve škole. Jsme za to rádi a dětem, rodičům, učitelkám i lektorům vzdělávacích programů patří můj velký novoroční DÍK 

Mgr. Barbora Tichá
ředitelka školy
V Liberci, 9. 1. 2018

Provozní doba

PO-PÁ od 6:45- 16:45


» Archiv