MŠ U Letiště s.r.o., Liberec

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Obchodní 606
Liberec
460 01


Kontakt

+420 602 106 515

http://www.skolkahrou.cz

Redaktoři

  • Mgr. Barbora Tichá

Mateřská škola U Letiště s.r.o. a její vzdělávací plán vychází z programu Začít spolu. Z něj také čerpáme prvky v přístupu ke vzdělávání dětí. Začít spolu je velmi vhodný pro práci rozvíjející u dětí jejich rozumové schopnosti. Každý den pracujeme s dětmi v centrech aktivit, a i přes věkově smíšenou třídu jsme schopni přizpůsobit vzdělávání věku dětí i jejich intelektovým schopnostem.

Každý rok pravidelně nabízíme rodičům testování jejich dětí v rámci diagnostického dne, v jehož průběhu psycholožky Centra nadání testují intelektové schopnosti dětí.

V roce 2018 byla naše školka oslovena ke spolupráci na testování příběhů LipaLearning, díky nimž mají rodiče možnost harmonizovat digitální a fyzické aktivity předškolních dětí. V roce 2018 jsme se také stali zakládajícími členy Asociace pro digitální gramotnost dětí. Věřím, že díky tomu budeme mít možnost ukázat rodičům, jak být co nejvíce offline. Protože je potřeba primárně ukázat dětem, jak žít skutečný život naplno. Při začlenění digitálních technologií do života dětí, je potřeba využívat je zejména k získávání hlubšího porozumění a poznání různorodých témat.

Ve školce u všech dětí bez rozdílu podporujeme zvídavost, schopnosti kooperace, tvořivost, hravost i fantazii, a snažíme se, aby jejich školní život byl pestrý a bohatý na různorodé vjemy, zážitky i vlastní zkušenosti. Často s dětmi vyrážíme na divadelní představení do libereckých divadel, na vzdělávací programy do Ekocentra, Muzea i Oblastní galerie, navštěvujeme s nimi exkurze. Dbáme na to, aby si děti aktivity prožily a vyzkoušely. Učíme je lásce ke zvířatům, chodíme s nimi do zoo, děti jezdí na školní zahradě na koni. Chodíme krmit zvěř do lesa i k rybníku, zkoumáme život hmyzu, pěstujeme květiny. Každý týden se s dětmi těšíme na nové pokusy a objevy v rámci celoročního projektu Malý vědec. Angličtinu učíme hrou a zážitkem.

Snažíme se, aby u nás děti byly opravdu šťastné a spokojené, neztratily dětství a nehonily se za výkonem, který se od dnešních už i předškolních dětí očekává. Proto u nás ve školce nenajdete nekonečný seznam nabídky mimoškolních kroužků a aktivit.

Mgr. Barbora Tichá
jednatelka a učitelka
V Liberci, 13. 6. 2019

Provozní doba

PO-PÁ od 6:45- 16:45


» Archiv