MŠ U Letiště s.r.o., Liberec

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Obchodní 606
Liberec
460 01


Kontakt

+420 739 518 963

http://www.msuletiste.cz

Redaktoři

  • Iveta Kolínová

Mateřská škola U Letiště s.r.o. a její vzdělávací plán vychází z programu Začít spolu. Z něj také čerpáme prvky v přístupu ke vzdělávání dětí. Step by Step je velmi vhodný pro práci rozvíjející u dětí jejich rozumové schopnosti. Díky centrům aktivit jsme schopné pracovat s individuálními potřebami dětí se zohledněním jejich věku, intelektových i motorických schopností. 

Ve školním roce 2020/2021 absolvovaly učitelky přínosné semináře - rozvoj matematické negramotnosti, procesy učení a zrání žáka a také školní zralost aneb co má umět ideální prvňáček. Školku jsme vybavili novými výukovými materiály i v oblasti polytechniky. 

S dětmi pravidelně navštěvujeme divadelní představení v libereckých divadlech, jezdíme na vzdělávací programy do Ekocentra, Muzea i Oblastní galerie, navštěvujeme s nimi exkurze například u leteckých záchranářů, hasičů i v pneuservisu. Bohužel ve školním roce 2020/2021 bylo mnoho nabídek zrušeno pořadatelem. I přesto jsme přijali nabídky organizované ve školce a umožnili tak dětem kulturní a společenské akce. Dbáme na to, aby si děti aktivity prožily a vyzkoušely. 

Učíme je lásce ke zvířatům. Školku navštěvuje 1-2x týdně fena jezevčíka již rok. Děti si ji velmi oblíbily, pro její hravost a lásce k dětem. Jednou za půl roku je s námi ve školce na týdenní projekt i andulka. Děti se o andulku starají, krmí jí a mění jí vodu každý den. V letních měsících jezdí děti na školní zahradě na koni. Chodíme také s dětmi do ZOO, krmit zvěř do lesa i k rybníku, zkoumáme život hmyzu, pěstujeme květiny. 

Děti vedeme k pohybu a sportovním aktivitám. Připravujeme pro ně opičí dráhy, zdokonalujeme chytání a házení, koordinaci při chůzi na chůdách, manipulaci se švihadly. Nabízíme plavání všem dětem, pod vedením naší paní učitelky, která má pro to určenou kvalifikaci. Děti tak mají větší pocit bezpečí, protože paní učitelku velmi dobře znají a mají k ní důvěru.  V rámci celoročního projektu Malý vědec se každý týden s dětmi těšíme na nové pokusy a objevy.  Praktikujeme angličtinu hrou a zážitkem.

Snažíme se, aby byly opravdu šťastné a spokojené, neztratily dětství a nehonily se za výkonem, který se od dnešních už i předškolních dětí očekává. Proto u nás ve školce nenajdete nekonečný seznam nabídky mimoškolních kroužků a aktivit. Děti se učí hrou a hrou se učí a díky tomu máme možnost se dívat na jejich správný osobnostní rozvoj a daří se nám vídat se s nimi až do odchodu do první třídy a díky skvělým vztahům školy s rodiči sledovat jejich úspěchy ve škole. Jsme za to rádi a dětem, rodičům, učitelkám i lektorům vzdělávacích programů patří můj velký novoroční DÍK 

Iveta Kolínová
jednatelka a učitelka
V Liberci, 10. 11. 2021

Provozní doba

po–pá: 7:00–17:00


» Archiv