MŠ Hvězdička, Praha 12

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Liškova 636/10
Praha 12 - Kamýk
142 00


Kontakt

+420 244 404 025
+420 739 631 792

http://www.mshvezdicka.cz

Redaktoři

  • Mgr. Ivana Michálková

Jak i v předešlých letech, tak i v letošním roce se Mateřská škola Hvězdička v Praze 12 zapojila do spolupráce s Mensou ČR. Každá třída je vybavena interaktivní tabulí, průběžně byly do tříd doplňovány nové didaktické pomůcky, a tak děti mohly využívat výukové programy a prvky pro jejich rozvoj.

Nejúčinnější metodou je pro děti prožitkové učení, kdy si děti vše prožijí, osahají, vyzkoušejí. V minulém roce jsme jezdili na výlety, děti se zúčastnily projektových týdnů a různých dílen.

Děti se seznamovaly, jak použít kameru, mikroskop a při práci s robotickou včelkou Bee – Bot se učily základům programování, trénovaly orientaci v labyrintu, vyhledávaly charakteristické znaky, poznávaly barvy, rozvíjely logické myšlení a získaly základy plánování.

Při výuce jsme uplatňovali principy NTC Learning – pro rozvoj abstraktního myšlení jsme využívali hry s abstraktními symboly, od jednodušších po složitější (vlajky, značky aut, piktogramy, dopravní značky, turistické značky), kdy rozlišováním, tříděním, řazením procvičujeme – barvy, tvary, prostorovou orientaci apod.

Velmi často jsme se zaměřovali na činnosti k propojování hemisfér, řešili různé labyrinty, hlavolamy, ale zařazovali též rotační a balanční cvičení. Velmi oblíbená byla jógová cvičení nebo relaxace. Velmi často zařazujeme do cvičebních chvilek rotační cviky a chůze po laně či hmatových chodnících.

Z oblasti environmentální výchovy děti pěstovaly a staraly se o bylinky, zeleninu a ovoce ve vyvýšených záhonech. V Loňském roce nám přibylo velké množství vyvýšených záhonů, hmyzí domeček a lavice se stoly a venkovními policemi, které nám do budoucna umožní ještě více činností přesunout ven. Tento projekt byl spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR.

Naše mateřská škola je držitelem mezinárodního titulu Ekoškola, a tak byly pravidelně zařazovány environmentální programy, kde si děti formou her seznamovaly, poznávaly a vnímaly okolní přírodu. V rámci projektu „Kamarád ježek“ se v průběhu úvodní přednášky seznámily se životem ježků a převzaly do péče mládě ježka, kterému společně vymyslely jméno, připravily na zimní spánek a začátkem jara mohl být „kamarád ježek“ vypuštěn do volné přírody.

Mgr. Ivana Michálková
ředitelka mateřské školy
V Praze, dne 21. dubna 2024

» Archiv