MŠ Němčice nad Hanou

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Trávnická 201
Němčice nad Hanou
798 27


Kontakt

+420 582 386 524

https://msnemcicenadhanou.cz

Redaktoři

  • Pavla Buriánková

Mateřská škola je čtyřtřídní, pavilónového typu Velox, dvě třídy jsou umístěny v přízemí, dvě třídy v prvním patře pavilonů a má kapacitu pro 100 dětí.

Školní jídelna mateřské školy - kapacita 120 jídel. Každá ze čtyř tříd má k dispozici celé podlaží - vstupní prostor, šatnu dětí, šatnu zaměstnanců se sprchou a WC, dětské WC, dětskou umývárnu se sprchou, úklidovou místnost, letní WC a umývárnu (pro pobyt na školní zahradě), třídu, která slouží i jako jídelna, hernu, která slouží i jako lehárna, sklad lehátek, sklad lůžkovin, sklad hraček a pomůcek, izolační místnost, která slouží i jako kancelář, kuchyňku - výdejnu stravy. Prostory jsou dostatečně velké, mají takové uspořádání, že vyhovuje nejrůznějším skupinovým i individuálním činnostem dětí. Kapacita každé třídy je stanovena na 25 dětí. Dětský nábytek, tělocvičné nářadí, zdravotně hygienické zařízení i vybavení pro odpočinek dětí jsou přizpůsobeny antropometrickým požadavkům a odpovídají počtu dětí. Zaměřujeme se na EVVO, zdravý životní styl a je nám blízká filosofie programu Začít spolu. 

Děti si pomocí básničky každé ráno provádějí po ranním cvičení rotační otáčení na levou nebo pravou ruku pomocí umístěné žabičky na nástěnce. Pomáhají si říkankou: “ Točíme se doprava, je to velká zábava, chceme být chytré dětičky, ve škole mít jedničky. Jedna, dvě, tři, čtyři, pět, točí se se mnou celý svět” a na levou ruku: “ Dnes se točím doleva, je to taky lebeda, kamarádům zamávám, nohama si zadupám. Jedna, dvě, tři, čtyři, pět, točí se semnou celý svět.”

Děti mají rády enigmatické hádanky ve zjednodušené formě, procvičují si obratnost, cvičení s bosými nohy, skládání kostek nohama a pod. Propojujeme s dětmi hemisféry, řešíme labyrinty, hlavolamy, ale zařazujeme také rotační a balanční cvičení. Velmi oblíbená jsou jógová cvičení nebo relaxace. Nejúčinnější metodou je pro děti prožitkové učení, kdy si děti vše prožijí, osahají, vyzkoušejí.

 

Pavla Buriánková
ředitelka
V Němčicích nad Hanou, 5. 5. 2024

» Archiv