MŠ Němčice nad Hanou

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Trávnická 201
Němčice nad Hanou
798 27


Kontakt

+420 582 386 524

https://msnemcicenadhanou.cz

Redaktoři

  • Pavla Buriánková

Mateřská škola je čtyřtřídní, pavilónového typu Velox, dvě třídy jsou umístěny v přízemí, dvě třídy v prvním patře pavilonů a má kapacitu pro 100 dětí.

Školní jídelna mateřské školy - kapacita 120 jídel. Každá ze čtyř tříd má k dispozici celé podlaží - vstupní prostor, šatnu dětí, šatnu zaměstnanců se sprchou a WC, dětské WC, dětskou umývárnu se sprchou, úklidovou místnost, letní WC a umývárnu (pro pobyt na školní zahradě), třídu, která slouží i jako jídelna, hernu, která slouží i jako lehárna, sklad lehátek, sklad lůžkovin, sklad hraček a pomůcek, izolační místnost, která slouží i jako kancelář, kuchyňku - výdejnu stravy. Prostory jsou dostatečně velké, mají takové uspořádání, že vyhovuje nejrůznějším skupinovým i individuálním činnostem dětí. Kapacita každé třídy je stanovena na 25 dětí. Dětský nábytek, tělocvičné nářadí, zdravotně hygienické zařízení i vybavení pro odpočinek dětí jsou přizpůsobeny antropometrickým požadavkům a odpovídají počtu dětí. Zaměřujeme se na EVVO, zdravý životní styl a je nám blízká filosofie programu Začít spolu. 

Spolupráce s Mensou ČR

Do aktivit metody Mensa NTC Learning jsou zapojeny třídy Veverky, Sovičky a Žabičky.

Třída Sovičky a Veverky

Předškolní děti navazují na předešlý rok, pokračují denně v točení což je pravidelným ranním rituálem, jedním z prvků NTC systému učení. Procvičujeme rovnováhu, ale také pravo-levou orientaci a učíme se vnímat pravou a levou stranu ve vztahu k okolí i na svém vlastním těle. Jelikož se každý den střídá strana, na kterou se děti otáčejí, řídíme se nástěnkou s vyobrazení pravé a levé ruky, kde je umístěna na jedné z nich, kterou vždy ráno přemísťujeme. Sovička nabo Veverka pomáhá k určení strany, na kterou se děti v daný den otáčejí. Tyto děti už znají značky aut, vlajky a nyní spojují vlaky s dalším poznáváním – Itálie – vlajka, jídlo, značky aut….

Děti mají rády enigmatické hádanky, procvičují si obratnost, cvičení s bosými nohy, skládání kostek nohama apod.

Třída Žabičky

V této třídě se začalo s metodou NTC v letošním školním roce, děti si pomocí básničky každé ráno provádějí po ranním cvičení rotační otáčení na levou nebo pravou ruku pomocí umístěné žabičky na nástěnce. Pomáhají si říkankou: „Točíme se doprava, je to velká zábava, chceme být chytré dětičky, ve škole mít jedničky. Jedna, dvě, tři, čtyři, pět, točí se se mnou celý svět“ a na levou ruku: „Dnes se točím doleva, je to taky lebeda, kamarádům zamávám, nohama si zadupám. Jedna, dvě, tři, čtyři, pět, točí se se mnou celý svět.“

Děti se v této třídě učí poznávat značky aut na obrázcích i při pobytu venku poznávají projíždějící auta a auta na parkovištích. S enigmatickými hádankami jsme začali v druhém pololetí, zatím musíme dětem hodně napovídat.

Pavla Buriánková
učitelka
V Němčicích nad Hanou, 11. 11. 2021

» Archiv