MŠ Březová nad Svitavou

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Hradecká 313
Březová nad Svitavou
569 02


Kontakt

+420 461 521 515

http://ms-brezova.webnode.cz/materska-skola/

Redaktoři

  • Mgr. Lenka Škeříková

S metodou NTC Learning pracujeme v naší mateřské škole již čtvrtým rokem. Všechny učitelky jsou proškolené a každoročně se dvě účastní konference Mensa pro rozvoj nadání. Metoda se stala součástí školního vzdělávacího plánu a tím se dostala do každodenního programu v MŠ.

Ve zvýšené míře rozvíjíme motorické dovedností děti. Kromě činností běžně vykonávaných v mateřských školách denně provádíme rotace kolem vlastní osy. Velkou pozornost věnujeme cvičení náročnějšímu na udržení rovnováhy a na procvičení akomodace oční čočky. Tím, že do cvičení zařazujeme různé aktivity vedoucí k přemýšlení, rozvíjíme rozumové schopnosti dětí i při pohybu.

Ve všech třídách mají děti na výběr spoustu „chytrých her“, různých stavebnic, materiálu na rozvíjení jemné motoriky, pozorovací koutek a v neposlední řadě pískovnu s křemičitým nebo kinetickým pískem.

S abstraktními symboly pracovaly učitelky na třídách podle schopnosti svých dětí. Ve větší míře děti letos poznávaly znaky aut, ale také se seznamovaly s vlajkami států a asociacemi. Předškoláci už používali číslice a písmena. Nácvik básní a písní podle obrázků se stal samozřejmostí. Děti se také setkávaly se skladbami různých hudebních žánrů a s několika díly výtvarné kultury.

K oblíbeným aktivitám dětí patří hádanky, didaktická hra „Hádej, co jsem?“ a občas zařazované „zapeklité“ enigmatické hádanky.

Ukázku činností v rámci NTC Learningu najdete v naší Fotogalerii.

Mgr. Lenka Škeříková
ředitelka
V Březové nad Svitavou, 10. 6. 2018

» Archiv