MŠ U Krtečka, Praha 5

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Kudrnova 235/1a
Praha 5 – Motol
150 00


Kontakt

+420 257 221 565

http://msukrtecka.benjamin.cz

Redaktoři

  • Mgr. Dagmar Vávrová Čermáková

Jsme čtyřtřídní mateřskou školou pro 112 dětí. Věříme, že každé dítě má talent. Snažíme se jej rozvíjet, hledat cesty pro jeho posílení. Touha po objevování a dozvídání se nových věcí prolíná celým dne dítěte v naší mateřské škole. Ukazujeme dětem jejich možné cesty a chceme, aby si každé z nich našlo tu, která jej bude dále provázet a na které najde to, co potřebuje.

Snažíme se ukazovat dětem cesty a možné způsoby jejich překonávání. Neexistují jediná správná řešení a chyba není nedostatkem, ale příležitostí k poznání. Využíváme možností našeho města k zajímavým aktivitám, příležitostem k poznávání. Podnikáme výpravy za poznáním. Využíváme méně známých či tradičních pomůcek při výchovně vzdělávacích činnostech, hrajeme Piškvorky, Pexeso, Tantrix, Pexetrio, Kostku, deskové hry, Příběhy z kostek a mnoho dalších. Rozvíjíme u dětí schopnosti polytechnické, děláme jednoduché pokusy, využíváme robotické včelky, „cestujeme světem“. Ve spolupráci i s jinými projekty seznamujeme děti se životem ve světě prostřednictvím zahraničních studentů, kdy sjednocujícím komunikačním jazykem je angličtina – samozřejmě úměrně znalostech našich dětí.

Cvičíme nejen rovnováhu, ale i celkovou obratnost. Máme k tomu mnoho příležitostí nejen ve třídách, v tělocvičně a na naší zahradě, ale i v lesoparku v blízkém okolí. Pozorujeme přírodu a život v ní, třeba při výlovu rybníku nebo na škole v přírodě.

Nejspíš je toho mnohem víc, přijďte se k nám podívat.

Bc. Dagmar Vávrová Čermáková
ředitelka mateřské školy
V Praze, 29. 8. 2019

Provozní doba

6:30 - 17:30 hod.


» Archiv