ZŠ a MŠ Chocerady 267

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Chocerady 267
Chocerady
257 24


Kontakt

+420 317 763 521
+420 606 422 747

http://www.zsmschocerady.cz

Redaktoři

  • Hana Chlumská

MŠ Chocerady je součástí ZŠ a MŠ Chocerady. Zajišťujeme vzdělávání přibližně 80 dětem. Činnosti vycházející z metod NTC Learning zařazujeme především ve třídě předškoláků.

Každý náš den začíná rotacemi. Při ranních cvičeních dále provádíme rovnovážná cvičení pomocí lana, kladiny, lavičky. Velmi často hrajeme míčové hry (Na jelena, Obr a Paleček, kuželky). S míči dále házíme na cíl, driblujeme, pořádáme štafetové závody. Často využíváme obruče, stuhy a švihadla. Denně něco třídíme – např. vlajky, stavebnice, kartičky, obrázky, korálky, mozaiky atp.

Učíme se vlajky států, ke kterým postupně přiřazujeme asociace v podobě fotografií zobrazujících typické prvky pro danou zemi např. Japonsko: suši, gejša, sumo, typická hudba apod. Vlajky třídíme podle barev, počtu pruhů, znaků atd.

Při vzdělávání používáme další abstraktní symboly jako značky aut, písmena, číslice a dopravní značky. Velice oblíbené jsou u dětí práce s plánky a návody, řešení hlavolamů, hádanek, sudoku, porovnávání velikosti/tvaru/váhy. Rozvíjíme logické úvahy o pravdivosti výroků.

Hrajeme hry na zrakové a sluchové rozlišení, rozvíjíme smysly, trénujeme paměť, vedeme děti k hudbě, prohlubujeme rytmické vnímání. Podněcujeme děti k vlastní aktivitě, učíme je toleranci, zodpovědnosti za sebe a své chování.

Upřednostňujeme individuální přístup k dětem, pracujeme se zónou nejbližšího vývoje dětí. Pokud je to jen trochu možné, snažíme se program uzpůsobit přáním a zájmu dětí.

Více informací (včetně fotografií našich aktivit) najdete v záložce Dokumenty.

Marie Šandová
učitelka
V Choceradech, 7. 9. 2020

» Archiv