Soukromá MŠ Domino, Ústí nad Labem

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Poláčkova 3251/1
Ústí nad Labem, Severní Terasa
400 11


Kontakt

+420 605 119 491

http://www.msdomino.cz

Redaktoři

  • Vladimíra Budínská

Soukromá mateřská škola Domino je zapsána v rejstříku škol a školských zařízení od roku 2013. Před znovuotevřením proběhla kompletní rekonstrukce a modernizace vnitřních i vnějších prostor. Budova SMŠ je rozdělena do dvou pater. V každém patře se nachází rozsáhlá třída s hernou, místo určené k odpočinku a jídelní část. Kapacita školky je 50 dětí, tedy 25 dětí na jednu třídu.

Naše školka nabízí spoustu zájmových kroužků, jako je např. keramika, přírodovědný kroužek, pohybově taneční kroužek, basketball, zumba či plavání. Dále nabízíme výuku anglického jazyka.

Kurz NTC absolvovaly dvě paní učitelky a tuto metodu využíváme již druhým rokem. Dětem se učení NTC velice líbí a jsme rádi, že ho můžeme uplatňovat právě v naší školce.

V rámci cvičení téměř každý den zapojujeme cvičení se zaměřením na rovnováhu a orientaci, např. rotační cvičení kolem vlastní osy. Tuto činnost jde velmi dobře začlenit do soutěží a ranního cvičení. Rotace s míčkem v ruce, rotace se lžičkou a kuličkou. Dále často zařazujeme aktivity na akomodaci oční čočky. Pravidelně při procházkách procvičujeme rovnováhu chůzí po chodníku, na zahradě potom chůze po čáře, švihadlu, nebo namalovaném kruhu. I tato cvičení zařazujeme do soutěží. Velmi oblíbené jsou hry s míčem.

Stejně jako loňský školní rok i letos jsme se učily vlajky států, dopravní značky a značky aut. Dopravní značky a značky aut se velmi dobře trénují i během procházek po okolí. Letos nám to mnoho práce nedalo, jelikož spousta dětí se naučilo tyto znaky již v loňském roce. Státní vlajky jsme děti učili stejným stylem, který se nám loni velmi osvědčil, jako v loňském roce.

Vytvořili jsme si svou vlastní mapu a začali od sousedních států. Tyto vlajky se dětem pamatovaly velmi dobře. Dále jsme pokračovali s vlajkami, které se dětem líbily. S vytvářením asociací nám pomohli i někteří rodiče donáškou různého materiálu (letáčky na MS v hokeji v Paříži 2017, cestovní průvodce z dovolených atd.). Rodičů se práce s metodou NTC velmi líbí a často se informují.

Velmi žádané jsou u dětí puzzle, které dětem vytvořily paní učitelky. Jedná se o vybrané dopravní značky, značky aut a státní vlajky. Puzzle jsme vytvořili ve dvou rovinách-pro mladší děti (max. 5 kusů) a pro děti starší (max. 15 kusů). Pokračujeme v oblíbených „slepých obrázcích“, kdy děti dostanou pouze obrys symbolu (dopravní značka, vlajka) a jejich úkolem je dokreslit správnou barvu a barvu správně umístit.

Enigmatické hádanky byly často pro děti složité, ale hádanky jednodušší se dětem velmi líbí a snažíme se i společně nějaké vymyslet. 

Vladimíra Budínská
ředitelka SMŠ Domino
V Ústí nad Labem, 1. 6. 2017

» Archiv