Soukromá MŠ Domino, Ústí nad Labem

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Poláčkova 3251/1
Ústí nad Labem, Severní Terasa
400 11


Kontakt

+420 605 119 491

http://www.msdomino.cz

Redaktoři

  • Vladimíra Budínská

Soukromá mateřská škola Domino je zapsána v rejstříku škol a školských zařízení od roku 2013. Před znovuotevřením proběhla kompletní rekonstrukce a modernizace vnitřních i vnějších prostor. Budova SMŠ je rozdělena do dvou pater. V každém patře se nachází rozsáhlá třída s hernou, místo určené k odpočinku a jídelní část. Kapacita školky je 50 dětí, tedy 25 dětí na jednu třídu.

Naše školka nabízí spoustu zájmových kroužků, jako je např. keramika, přírodovědný kroužek, pohybově taneční kroužek, basketball, zumba či plavání. Dále nabízíme výuku anglického jazyka.

Kurz NTC absolvovaly dvě paní učitelky a tuto metodu využíváme již čtvrtým rokem. Dětem se učení NTC velice líbí a jsme rádi, že ho můžeme uplatňovat právě v naší školce.

  • Rozvoj jemné a hrubé motoriky: chůze po lavičce, po laně, po čáře, venku po obrubníku a po nerovných površích, dále cviky.
  • Akomodaci čočky – zde je nejoblíbenější činností rotace kolem své osy, kterou pravidelně zařazujeme do ranní činnosti. Dále využíváme plosek nohou ke zvedání různých předmětů. Při ranních aktivitách často zařazujeme klidová cvičení, např. jógu.
  • Hry se symboly abstraktních pojmů – jako každý rok jsme začali s dopravními značkami. Naše třída má letos velký počet předškoláků, proto učení bylo lehčí.   Většinu dopravních značek děti znají a také měly možnost si své znalosti ověřit v praxi na dopravním hřišti při spolupráci s MP UL.

Značky aut se jako tradičně nejvíce zamlouvaly chlapcům, ale i holčičky se vše naučily. Poslední a nejtěžší jsou vlajky. Vždy začínáme od vlajek dětí z jiných států, které naši školku navštěvují (Slovensko, Rusko, Itálie), dále se osvědčil postup se státy, kam jezdí děti na dovolenou (Rakousko, Německo, Španělsko, Francie, ...)

Pro hru a opakování používáme pracovní listy, pexesa se symboly, rozstříhané, dětmi vyrobené puzzle. 

Učení NTC se nám ve školce opravdu ujalo a již třetím rokem je nedílnou součástí našeho ŠVP PV.

Vladimíra Budínská
ředitelka SMŠ Domino
V Ústí nad Labem, 20. 6. 2018

» Archiv