MŠ 4 pastelky, Praha 4

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Sedlčanská 526/14
Praha 4 - Michle
140 00


Kontakt

+420 608 476 700

http://www.4pastelky.cz

Redaktoři

  • Ludmila Zíková

„Mateřská škola 4 pastelky“ zahrnuje čtyři odloučená pracoviště: MŠ Plamínkové, MŠ Plamínkové 2, MŠ Kotorská a MŠ Sedlčanská. Na každém z nich se pedagogové snaží o všestranný rozvoj dětí, a to také pomocí prvků metody NTC, které pravidelně zařazujeme do vzdělávání.

Účastníme se projektu „Celé Česko čte dětem“. Snažíme se v dětech vzbudit zájem o literaturu, zvyšovat jejich slovní zásobu, zařazujeme do vzdělávání hry s písmeny.

Zapojili jsme se do programu „Se Sokolem za zvířátky“, který podporuje pohyb dětí v MŠ. Ke cvičení máme velmi dobře vybavené jak třídy, tak i školní zahrady. Děti tam mohou provádět rovnovážná cvičení na lanových centrech, využívat mohou domečky s horolezeckými úchyty, hrazdy, dětské fitness trenažéry a také koloběžky, tříkolky a odrážedla. 

Pro upevňování zdraví navštěvují děti 1× týdně solnou jeskyni, která byla vybudována na jednom z odloučených pracovišť.

Podporujeme děti v práci s IT technikou. Pro práci s dětmi využíváme interaktivní tabule, dětský mikroskop a fotoaparát. Děti se hravou formou učí základům programování při práci s robotickou včelkou BEE BOT.

Všechna pracoviště jsou velmi dobře vybavena hračkami, stavebnicemi a didaktickými hrami pro rozvoj dětí. V loňském roce byl inventář obohacen o venkovní vodní kaskády, které děti využívají pro tvůrčí bádání.

Ludmila Zíková
učitelka MŠ
V Praze, 21. 11. 2021

» Archiv