MŠ 4 pastelky, Praha 4

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Sedlčanská 526/14
Praha 4 - Michle
140 00


Kontakt

+420 261 261 418
+420 261 261 420

http://www.4pastelky.cz

Redaktoři

  • Ludmila Zíková

„Mateřská škola 4 pastelky“ zahrnuje čtyři odloučená pracoviště: MŠ Plamínkové, MŠ Plamínkové 2, MŠ Kotorská a MŠ Sedlčanská; z každého pracoviště absolvovala kurz Mensa NTC minimálně jedna paní učitelka. 

S metodou NTC Learning pracujeme čtvrtým rokem. K aktivitám podporujícím rozvoj hrubé motoriky nám letos přibyla na jedné ze školek novinka, kterou je lanové centrum přímo na pozemku školní zahrady. Děti tak mohou provádět rovnovážná cvičení samostatně v průběhu pobytu venku. V plánu je také vybudování senzomotorického chodníku a druhého lanového centra.

Jinak samozřejmě ve všech školkách stále pokračujeme v rotačních cvičeních při ranní rozcvičce, zároveň se ji často snažíme doplňovat a obohacovat o různé dráhy, při nichž děti zdolávají umělé překážky – chodníky, lavičky, lana, tunely… S dětmi trénujeme i manipulaci s míčem a jinými předměty, kde se učí mířit na cíl, nebo vyhledávat předměty v prostoru formou hry. K rozvoji koordinace nám také přispívá několik pomůcek, které vyžadují koordinaci pohybu jednoho nebo více dětí společně, jedná se o různá dřevěná děrovaná bludiště a nově i látkovou balanční hru s míčky.

V průběhu celého roku s ohledem na témata konkrétních bloků se učíme pracovat se symboly a jejich významem, nejen značkami aut, vlajkami, dopravními značkami, logy fotbalových týmů, ale také piktogramy znázorňujícími například emoce nebo třídní pravidla. 

Písně a básně často spojujeme s obrazovým, ale také pohybovým znázorněním, vyjádřením částí textu, na kterých spolupracujeme a vymýšlíme je i se samotnými dětmi.

Stále se snažíme rozšiřovat zásobu našich didaktických, společenských a logických her. V letošním roce jsme například do našich školek dokoupily Moje první obrázky v kostce, Abecedu v kostce, Geotrio, Zoologic, Dig-it, Ztraceni v zoo, Goblíci jedlíci…Tyto hry hrajeme s dětmi především při ranních a odpoledních hrách, kdy je pro ně větší prostor. Vybrané hry zároveň doporučujeme rodičům v rámci individuálních konzultací.

V IT pracujeme s aplikací Školní brašnička. Co se týká matematické pregramotnosti, využíváme při ní základů Hejného metody – krokování apod.

Mgr. Klára Fejtová
učitelka MŠ
V Praze, 25. 6. 2018

» Archiv