MŠ Domeček, o.p.s., Praha 13

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Diabasová 1178/15
Praha - Stodůlky
155 00


Kontakt

+420 725 844 118

http://www.msdomecek.cz

Redaktoři

  • Mgr. Veronika Málková

Česko-anglická mateřská škola Domeček vznikla v roce 2010. Rodinnou školku jsme si založili se záměrem dopřát našim vlastním dětem to nejlepší. Naší velkou inspirací ve vztahu k dětem je přístup popsaný v knize manželů Kopřivových „Respektovat a být respektován“. Mateřská škola je situovaná v prostorné vile se zahradou přímo u vstupu do Prokopského údolí.

Mateřská škola Domeček je zapsaná v Rejstříku Mateřských škol Ministerstva školství. Náš školní vzdělávací program „Svět kolem nás a my v něm“ je vypracovaný na základě Rámcového vzdělávacího programu pro mateřské školy. Nad rámec základního programu nabízíme dětem výuku anglického jazyka, který si osvojují stejně jako svůj rodný jazyk. Prostřednictvím her, písniček a každodenní komunikace s rodilým mluvčím simulujeme fungování bilingvní rodiny, kde každý z rodičů mluví na dítě jiným jazykem. Nízký počet dětí na jednoho učitele je velkou výhodou naší mateřské školy. Dětem se tak dostává nadstandardní individuální péče.

Spolupráce s Mensou ČR

V průběhu posledních pěti let se naše česko-anglická školka Domeček vypracovala na skutečně mezinárodní školku. Aktuálně máme z celkového počtu dětí téměř polovinu dětí jiné národnosti než české. Máme kamarády ze Slovenska, Maďarska, Německa, Ukrajiny, Velké Británie, Itálie, USA, Jihoafrické republiky i Indie. Díky této úžasné paletě „barev a chutí“ se nám úspěšně daří doplňovat náš školní vzdělávací program „Svět kolem nás a my v něm“ o prvky multikultury. 

Soustředíme se na důležitost jazykové připravenosti našich dětí pro současný globální svět. Proto zařazujeme mnohé hry a aktivity ze systému NTC Learning i do našich anglických bloků (viz naše Fotogalerie). Na druhé straně je pro naše kamarády z jiných zemí důležité zvládnout co nejlépe český jazyk, aby mohli pokračovat ve studiu na českých základních školách. 

Díky individuálnímu přístupu, který je v naší školce samozřejmostí, se nám daří nabízet z bohaté nabídky vzdělávacích činností dětem přesně to, co v daný moment potřebují a co je posouvá dál na jejich cestě. Systém NTC Learning se za ta léta stal nedílnou součástí naší každodenní mravenčí práce. 

Mgr. Veronika Málková
ředitelka
V Praze, 9. 10. 2023

» Archiv