MŠ Domeček, o.p.s., Praha 13

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Diabasová 1178/15
Praha - Stodůlky
155 00


Kontakt

+420 725 844 118

http://www.msdomecek.cz

Redaktoři

  • Mgr. Veronika Málková

Česko-anglická mateřská škola Domeček vznikla v roce 2010. Rodinnou školku jsme si založili se záměrem dopřát našim vlastním dětem to nejlepší. Naší velkou inspirací ve vztahu k dětem je přístup popsaný v knize manželů Kopřivových „Respektovat a být respektován“. Mateřská škola je situovaná v prostorné vile se zahradou přímo u vstupu do Prokopského údolí.

Mateřská škola Domeček je zapsaná v Rejstříku Mateřských škol Ministerstva školství. Náš školní vzdělávací program „Svět kolem nás a my v něm“ je vypracovaný na základě Rámcového vzdělávacího programu pro mateřské školy. Nad rámec základního programu nabízíme dětem výuku anglického jazyka, který si osvojují stejně jako svůj rodný jazyk. Prostřednictvím her, písniček a každodenní komunikace s rodilým mluvčím simulujeme fungování bilingvní rodiny, kde každý z rodičů mluví na dítě jiným jazykem. Nízký počet dětí na jednoho učitele je velkou výhodou naší mateřské školy. Dětem se tak dostává nadstandardní individuální péče.

Spolupráce s Mensou ČR

V naší mateřské škole Domeček zařazujeme metodu NTC Learning téměř do všech aktivit během dne, nejčastěji v rámci dopolední vzdělávací činnosti.  

Ze začátku jsme si vybírali NTC aktivity spontánně, spíše intuitivně. Do naší pravidelné ranní rozcvičky jsme zařadili točení kolem své osy. Na procházkách jsme pravidelně trénovali chození po čáře (díky vyznačeným parkovacím stáním v naší ulici) a také poznávaní značek aut zaparkovaných v okolí.

Velké oblibě se těší u našich dětí již dlouhodobě sestava míčových her a cvičení, kterou rádi zařazujeme jak do pohybových chvilek uvnitř školky, tak do volné hry na naší zahradě. Pořídili jsme dostatečné množství vhodných míčů (velikostí a tvrdostí vhodné i do interiéru) a pravidelně tak trénujeme koordinaci oko – ruka. Během jarních a letních měsíců zařazujeme venkovní opičí dráhy, kde děti přeskakují, podlézají, prolézají či přecházejí různé (nejen přírodní) překážky.

Co se týká oblasti hudby, věnujeme jí pravidelně dostatečný prostor. Kromě zpívání, které je velice oblíbenou součástí i našich každodenních rutinních činností (chůze po schodech, mytí rukou) zařazujeme i hraní na hudební nástroje (Orffovy, klávesy, bubínky, flétničky, atd.). Samozřejmostí je i hra na tělo, která doprovází mnohé písničky a v neposlední řadě oblíbená hra „sluchové pexeso“.

Během odpoledního klubíku „Mensa Board Games“ děti velice rády hrají Dobble, Pexetrio s tematikou evropských států nebo se zvířaty, dále pak Uno, dámu, hádanky dráčka Fráčka a jiné deskové i karetní hry. 

Mgr. Veronika Málková
ředitelka
V Praze, 6. 11. 2021

» Archiv