MŠ Domeček, o.p.s., Praha 13

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Diabasová 1178/15
Praha - Stodůlky
155 00


Kontakt

+420 725 844 118

http://www.msdomecek.cz

Redaktoři

  • Mgr. Veronika Málková

Česko-anglická mateřská škola Domeček vznikla v roce 2010. Rodinnou školku jsme si založili se záměrem dopřát našim vlastním dětem to nejlepší. Naší velkou inspirací ve vztahu k dětem je přístup popsaný v knize manželů Kopřivových „Respektovat a být respektován“. Mateřská škola je situovaná v prostorné vile se zahradou přímo u vstupu do Prokopského údolí.

Mateřská škola Domeček je zapsaná v Rejstříku Mateřských škol Ministerstva školství. Náš školní vzdělávací program „Svět kolem nás a my v něm“ je vypracovaný na základě Rámcového vzdělávacího programu pro mateřské školy. Nad rámec základního programu nabízíme dětem výuku anglického jazyka, který si osvojují stejně jako svůj rodný jazyk. Prostřednictvím her, písniček a každodenní komunikace s rodilým mluvčím simulujeme fungování bilingvní rodiny, kde každý z rodičů mluví na dítě jiným jazykem. Nízký počet dětí na jednoho učitele je velkou výhodou naší mateřské školy. Dětem se tak dostává nadstandardní individuální péče.

Spolupráce s Mensou ČR

Naše soukromá česko-anglická školka Domeček působí v Praze devět let, z toho již čtyři roky postupně zavádí a uplatňuje metody NTC Learning do praxe.

Z deskových a karetních her zůstaly i letos nejvíce v oblibě kartičky se značkami aut. Zde jsme se díky našim několika „specialistům“ dopracovali až k opravdu neznámým značkám aut americké výroby, se kterými se děti nemají možnost jen tak setkat na procházkách. Velké oblibě se těší také náš nový přírůstek do her PEXETRIO – SVĚT, kde mají děti za úkol najít vlajku příslušné země, její tvar na mapě a známou památku. S mladšími dětmi hrajeme zjednodušenou verzi (hledání párů), starší děti zvládají i originální verzi hry.

NTC Learning zařazujeme rádi i do procházek a výletů. Děti milují chůzi po obrubníku a po vyznačených parkovacích čarách (viz foto v galerii). Několikrát jsme také zkoušeli naši motorickou zdatnost šplháním po mírné skále, lezením na stromy a skákáním přes potok v Prokopském údolí.

Jedním z našich odpoledních klubíků byla letos věda v anglickém jazyce „Science“. Děti díky různým experimentům poznávaly přírodní zákony a jednoduché principy z fyziky a chemie. V tematickém bloku o dinosaurech jsme si například vyrobili vybuchující sopku (viz foto v galerii).

Naší prioritou bylo i letos rozvíjení hrubé motoriky a postřehu dětí. Klasické míčové hry (kutálení, házení, podávání nad hlavou nebo mezi nohami) jsme ozvláštnili použitím plyšáčka místo míče. Děti se bavily například vyhazováním plyšáčka nad hlavu a tlesknutím, než ho opět chytly.

V návaznosti na rozvíjení sportovních dovedností našich dětí jsme se zapojili do celorepublikového projektu „Děti na startu“, který plánujeme spustit v naší školce od září 2019 jako jeden z nových klubíků.

Mgr. Veronika Málková
ředitelka
V Praze, 10. 6. 2019

» Archiv