KinderGarten – Jazyková mateřská škola Chytrá sovička, Praha 4 – Chodov

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Pacajevova 932/34
Praha 4 – Háje
149 00


Kontakt

+420 773 565 799

http://www.chytrasovicka.cz

Redaktoři

  • Olga Edney

Jazyková mateřská škola Chytrá Sovička úspěšně pokračuje ve spolupráci s Mensou ČR, a i nadále se snaží vytvářet podmínky pro vzdělávání nadaných dětí. V dopoledních vzdělávacích blocích, ale také činnostech během celého dne využíváme metodu Mensa NTC Learning. 

Po příchodu do mateřské školy děti, a to zejména ve volné hře samy vyhledávají aktivity podporující intelektovou stimulaci. Aktuálně mezi velmi oblíbené řadíme postřehové hry, a to zejména hru Cink. Tato postřehová hra si našla své místo u všech věkových kategorií v naší heterogenní třídě. V rámci oblíbenosti her dětí předškolního věku musíme zmínit hru Dobble či Pexetrio. Pedagogové velmi často využívají ke vzdělávací části myšlenkové mapy, tyto mapy se staly populární i mezi dětmi.

Samozřejmostí jsou také pohybové aktivity, které jsou realizovány jak ve vnitřních prostorách, tak i na zahradě. K velmi oblíbeným pomůckám patří overbally, švihadla, lano, balonky, tunely. 

Jelikož nám velmi záleží na dalším vzdělávání našich pedagogů, rozhodli jsme se je podpořit nákupem nových publikací v naší pedagogické knihovně. Nově tam nyní naleznete publikace týkající se nadaných dětí. Jedná se o základní publikace tak i ty doplňkové. Posledním zakoupeným titulem byli Vědci v mateřské škole. Pedagogové budou v nejbližších měsících absolvovat další kurzy týkající se metody Mensa NTC Learning.

Ve školním roce 2021/2022 je našim cílem velmi aktivně využívat všechny postřehové a poznávací hry jenž máme k dispozici. I v tomto školním roce jsme dětem předškolního věku zakoupili Šimonovy pracovní listy a zajistili předplatné časopisů pro děti, jež jsou pro naše pedagogy inspirací.

Mgr. Klára Urbaniecová
ředitelka
V Praze, 30. 11. 2021

» Archiv