KinderGarten – Jazyková mateřská škola Chytrá sovička, Praha 4 – Chodov

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Dunovského 685/14
Praha 4 – Chodov
149 00


Kontakt

+420 773 565 799

http://www.chytrasovicka.cz

Redaktoři

  • Olga Edney

Naše školka nabízí výuku 3x týdně v anglickém jazyce, propracovaný výukový program ve spolupráci s Dětskou Mensou a zároveň dostatek různorodých aktivit pro všestranný rozvoj dítěte. Naše školka se nachází v příjemném prostředí rodinné vily s vlastní zahradou. Zajišťujeme péči o děti ve věku od 18 měsíců do 7 let. Pro děti je připraven bohatý program - speciální výukové kroužky jako jsou například: dramatický kroužek, pohybové hry, hudebníček, klub deskových her, dětská jóga, vaření a mnoho dalších.

I tento školní rok vesele pokračujeme v „práci“ s programem Dětské Mensy. Prvky programu jsou zařazovány do výuky přirozeně, dle věku dětí. Každý týden poctivě hrajeme deskové hry v rámci našeho odpoledního Mensa Clubu. Hry jsou pravidelně doplňovány, aby se dětem jejich nabídka obměňovala. Mezi letošní nejoblíbenější hry patří Kuřecí Olympiáda a Make and Break.

V rámci naší dopolední aktivity – Psychomotorických her, klademe důraz na motorická cvičení s balančními míči, rotacemi na obě strany, pohybové aktivity v přírodě, kde se především zaměřujeme na přirozený pohyb dětí – chůze po nerovných površích, po obrubníku, lezení po stromech apod.

Jemnou motoriku procvičujeme skládáním zažehlovacích korálku, navlékáním korálků, pracovními činnostmi – lepením, trháním, mačkáním apod.

Procvičujeme akomodaci oční čočky při míčových hrách, děti si také velmi oblíbily knihy Where is Waldo?

I nadále pracujeme s abstraktními symboly, v poslední době se zaměřujeme především na vlajky. Děti nepoznávají jen vlajky dle příslušných států, ale také symboly a tvary. Řadíme se do zástupu dle států, trénujeme pojmy před, za, vedle, skrz, do apod.

V ranních kruzích pracujeme s myšlenkovými mapami, začínáme také řešit enigmatické hádanky, které děti moc baví.

V tomto školním roce se moc těšíme na další nápady, které posunou naši práci na ještě vyšší úroveň 

Kateřina Zemanová, DiS.
ředitelka
V Praze, 8. 10. 2018

» Archiv