MŠ Sluníčko – Montessori, Brno

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Šrámkova 432/14
Brno, Lesná
638 00


Kontakt

+420 728 535 187

http://www.slunicko-montessori.cz

Redaktoři

  • Mgr. Kateřina Doležalová

TIP PRO RODIČE

Mohlo by Vás zajímat:
ZŠ Sluníčko – Montessori, Brno
(škola spolupracující s Mensou ČR)

MŠ a ZŠ Sluníčko – Montessori, s.r.o. je soukromá škola pro děti ve věku od 3 do 7 let, děti od 2 let bereme do výše kapacity. Sluníčko-Montessori tvoří čtyři pobočky mateřských škol a základní škola.

Škola pracuje na základě Montessori pedagogiky, z čehož vyplývá vybavení školy a vzdělání pedagogických pracovníků. Pedagogové využívají řadu různých školení a odborných kurzů.

Třídy v mateřských školách jsou vybavené Montessori pomůckami a také doplňkovým materiálem. Prostředí je uspořádáno tak, aby umožnilo dítěti zkoumat a učit se samostatně, bez vnější pomoci. Je-li získání dovednosti rozloženo na tak malé kroky, které dítě může provádět bez pomoci dospělého, pak nepotřebuje dlouhý výklad, ale je schopno samostatně dojít k cíli. Vnější prostředí nesmí svým uspořádáním působit chaoticky, a to především na malé děti, protože příliš mnoho podnětů ztěžuje orientaci. Všechny úkoly je třeba připravit tak, aby je dítě mohlo splnit samo. Návaznost úkolů a cvičení i uspořádání předmětů napomáhají dítěti v hledání řešení. Potom není nutné, aby učitel vysvětloval a učil. Nechá dítě dojít samostatně k cíli. Třídy jsou prostorné a rozdělené podle oblastí vzdělávání (praktický život, smyslová výchova, matematika, jazyk a kosmická výchova). Mateřské školy v odpoledních hodinách nabízí různé kroužky.

Naší snahou je vytvořit pevný základ, směřující k budoucí spokojenosti a úspěšnosti, v životě dítěte a později dospělého jedince. Počáteční úspěchy v MŠ i ZŠ jsou jistotou k vypěstování zdravého sebevědomí dítěte. Zdravý psychický vývoj současně upevňuje fyzické zdraví jedince.

Mgr. Kateřina Doležalová
vedoucí pobočky v mateřské škole
V Brně, 28. 6. 2022

» Archiv