Anglická mateřská škola a jesle Monty, Ostrava

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Španielova 6227/3
Ostrava-Poruba
708 00


Kontakt

+420 774 774 696
+420 777 302 009

http://www.montyskolka.cz

Redaktoři

  • Bc. Veronika Grebeňová

TIP PRO RODIČE

Mohlo by Vás zajímat:
ZŠ Monty School, Ostrava
(škola spolupracující s Mensou ČR)

Jsme první a zatím jediná anglická školka v Ostravě. O děti u nás celý den pečují současně kvalifikovaní angličtí rodilí mluvčí a zkušené české učitelky. Používáme původní vzdělávací metodiku MONTY© založenou na britském preschool curriculum a ITE. Jsme malá exkluzivní školka s kapacitou jen 24 dětí. Na školku navazuje vzdělávací metodikou i kvalitou péče o děti přípravka Zero Class a devítiletá Základní škola Monty School v Porubě.

V MŠ probíhá florbalový klub (rozvíjíme děti po sportovní stránce, koordinace, spolupráce), Art and Craft club (rozvíjíme umělecké cítění a máme osvědčení o kurzu arteterapie), Cooking club (praktické dovednosti,  přehled o zdravých a nezdravých potravinách), jóga a logopedie. Účastníme se mnoha přírodovědných soutěží (např. Pohár vědy) a velmi se zajímáme i o přírodu a zvířata v ní. Naše školka adpotovala např. pandu červenou  

Rozvíjíme nadané děti

I ve školním roce 2018/2019 jsme pracovali s metodou NTC Learning, a to hlavně během společného ranního kroužku. Kladli jsme konstruktivní otázky, hádanky, rozvíjeli jsme předčtenářské a předmatematické dovednosti, pracovali s dětskou fantazií a snažili se děti podnítit ke kladnému vztahu ke knihám (jelikož je naše výuka zaměřena právě na práci s nimi, a to jak v českém, tak i v anglickém jazyce). 

Intelekt dětí jsme rozvíjeli mimo jiné rozmanitými hrami a vybranými hračkami (např. stavebnicí Geomag, krokováním, hrami od BrainBox, Logico piccolo a dalšími od firmy Orchad). 

Využívali jsme také Metody dobrého startu, která je zaměřena na grafo-rytmiku (spojení písničky a grafomotoriky), percepčně-motorický rozvoj, rozvoj řeči a utváření sociálních vztahů. 

Během celého školního roku jsme neopomenuli ani rozvoj hrubé motoriky, kdy jsme pravidelně navštěvovali tělocvičnu, jezdili na výlety a procházky. Navštívili jsme mnoho kulturních/společenských akcí (např. jazzový workshop, divadelní představení, návštěvu galerie, kde se dětí učily vlastním prožitkem) a sami si vytvořili akci pro školku a rodiče k výročí 100 let ČR (podílely se všechny děti, dozvěděly a zapamatovaly si toho spoustu z české historie, podílely se na výzdobě, přípravě občerstvení apod.).

 

Bc. Veronika Grebeňová
učitelka MŠ
V Ostravě, 17. 9. 2019

» Archiv