MŠ Pod Školkou, Jílové u Prahy

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Pod Školkou 493
Jílové u Prahy
254 01


Kontakt

+420 241 950 547

http://www.msjilove.cz

Redaktoři

  • Bc. Kristýna Kahounová, DiS.

TIP PRO RODIČE

Mohlo by Vás zajímat:
MŠ Tyršova, Jílové u Prahy
(školka spolupracující s Mensou ČR)

Mateřská škola Pod Školkou se nachází v klidné části města Jílového s krásným výhledem na město. V blízkosti školy jsou louky, kde s dětmi často trávíme čas a kde mají děti možnost volného pohybu. Kromě toho máme nově vybudovanou zahradu, která byla citlivě koncipována právě v duchu ochrany přírody a přirozeně zapadá do této klidné lokality. Naše mateřská škola je pavilónového typu, kde se nachází 6 tříd. Pět z nich jsou třídy smíšené a jedna je předškolní. Je zde 12 pedagogických pracovnic, 3 kuchařky, hospodářka, 3 provozní pracovnice a p. ředitelka.

Naše mateřská škola začala spolupracovat s Mensou na podzim roku 2016. V té době absolvovaly NTC Learning další dvě kolegyně. Momentálně jsme tři a společně se domlouváme a připravujeme aktivity pro děti.

Nejdříve jsme vybavili naši školku hrami a pomůckami na rozvíjení pozornosti, paměti, koncentrace. Inspirovali jsme se na stránkách Mensy. Tyto pomůcky se nám výborně osvědčily při ranních hrách, centrech aktivit, kde si děti samy vybírají, co budou dělat a činnosti jim jsou pouze nabízeny. Velmi se nám osvědčily hry jak individuální, tak skupinové. Nejvíce pracujeme s Den a noc, Chytré autíčko, Zámecké schody, Záhadný hrad, Brainboxy, Dobble, Cink, Pexetria, Candies.

19. ledna se ve třídě Opiček uskutečnilo velmi příjemné setkání s rodiči. S dětmi jsme jim ukázali, jak využíváme  novou  interaktivní tabuli, na které pracujeme zejména s programem Barevné kamínky. Úkoly jsou pro děti zábavné a lehce pochopitelné a jsou určeny nejen pro předškoláky, ale i pro nejmenší děti. Jednotlivé programy jsou tematicky zaměřené. Rodiče tak mohli názorně vidět, jak děti řeší zimu a jak se v zimě oblékáme, zimní sporty a jak předcházíme úrazům, grafomotoriku, předmatematickou gramotnost, zdraví a zdravou výživu, počasí, výslovnost a další. Tímto se snažíme obohatit vzdělávání dětí v oblasti ICT hravými činnostmi. Dále jsme jim představili klub šikovných dětí  Dumálek, který je zaměřený zejména na rozvoj myšlení, paměti a pozornosti. Rodiče jsme seznámili s tím, že jsme na podzim získali titul „školka spolupracující s Mensou“ a používáme stolní a deskové hry rozvíjející ve větší míře výše zmíněné schopnosti. Moc nás potěšilo, s jakou chutí si rodiče s dětmi tyto logické hry zahráli a pro ty, které je neznali, jsme byli inspirací při jejich dalším výběru her a hraček. Do budoucna plánujeme setkávání s rodiči při deskových hrách pravidelně.

Děti si také oblíbily práci se symboly. Používáme vlajky, značky aut, dopravní značky. využíváme asocicace k jednotlivým symbolům. U vlajek si povídáme o té konrétní zemi, kde leží, jak se tam mluví, co je tam zajímavého, tradice, zvyky. Děti vlajky také rády samy vyrábějí a samy si své výtvory prezentují a dokáží o každé zemi krásně vyprávět. Při setkání jsme toto ukázali rodičům a těm se to moc líbilo a byli překvapeni, kolik si jsou děti schopné zapamatovat. Dopravní značky a symboly aut máme zase spojené s pohybem, kde si hrajeme na dopravní situace a reagujeme na značky.

Mgr. Simona Růžičková
učitelka
V Jílovém u Prahy, 28. 6. 2017

» Archiv