MŠ Pod Školkou, Jílové u Prahy

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Pod Školkou 493
Jílové u Prahy
254 01


Kontakt

+420 241 950 547

http://www.msjilove.cz

Redaktoři

  • Mgr. Simona Tetourová

TIP PRO RODIČE

Mohlo by Vás zajímat:
MŠ Tyršova, Jílové u Prahy
(školka spolupracující s Mensou ČR)

Mateřská škola Pod Školkou se nachází v klidné části města Jílového s krásným výhledem na město. V blízkosti školy jsou louky, kde s dětmi často trávíme čas a kde mají děti možnost volného pohybu. Kromě toho máme nově vybudovanou zahradu, která byla citlivě koncipována právě v duchu ochrany přírody a přirozeně zapadá do této klidné lokality. Naše mateřská škola je pavilónového typu, kde se nachází 6 tříd. Pět z nich jsou třídy smíšené a jedna je předškolní. Je zde 12 pedagogických pracovnic, 3 kuchařky, hospodářka, 3 provozní pracovnice a p. ředitelka.

V naší mateřské škole nadále pracujeme s pomůckami pořízenými díky stránkám Mensy, kde jsme se nechali inspirovat. Úzce spolupracujeme se společností Chytré hračky, které nám jsou ve školce dvakrát ročně nabízeny prostřednictvím jejich zástupce a jsme tak seznámeny s nejnovějšími vzdělávacími pomůckami v předškolním vzdělávání. Velice se nám osvědčila hra PIX-IT, a je i novinkou u nás ve školce. Děti se učí samostatně logicky myslet a programovat.

Nadále pracujeme s BEE-BOTY a zdokonalujeme se, aby si každá učitelka práci s touto zajímavou pomůckou pro děti osvojila. Také pokračujeme ve vzdělávání dětí v oblasti digitalizace prostřednictvím tabletů a programem Alfiček. Nastavujeme tak dětem nová pravidla a ony se učí a zjišťují, že tato „hračka“ není pouze pro zábavu a hry, ale ke vzdělávání v omezeném čase. Do našeho vzdělávání také nadále zahrnujeme práci s interaktivní tabulí, kterou máme v každé třídě a pracujeme s programem Kamínky.

Děti jsou podporovány v deskových a stolních hrách. Ať už individuálních nebo skupinových. Mají rády zejména Den a noc, Zámecké schody, Záhadný hrad, Chytré autíčko, Umí prase létat, Bingo pro děti a další. Rozvíjíme v dětech paměť a smysl pro detail. Podporujeme je v samostatnosti, logickému myšlení a pozitivnímu vztahu k těmto logickým pomůckám.

Mgr. Simona Tetourová
ředitelka školy
V Jílovém u Prahy, 7. 11. 2021

» Archiv