MŠ Pod Školkou, Jílové u Prahy

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Pod Školkou 493
Jílové u Prahy
254 01


Kontakt

+420 241 950 547

http://www.msjilove.cz

Redaktoři

  • Mgr. Simona Tetourová

TIP PRO RODIČE

Mohlo by Vás zajímat:
MŠ Tyršova, Jílové u Prahy
(školka spolupracující s Mensou ČR)

Mateřská škola Pod Školkou je zapojena do spolupráce s Mensou ČR již od roku 2017.  Cítíme u dětí velké pokroky a také zvýšený zájem o speciální pomůcky a hračky. 

Propojujeme tvořivost s logickým myšlením se zaměřením na detail. Nadále jsou u nás hlavním tématem auta, kdy děti samy poznávají jejich značky na vycházkách, mají již své oblíbence a stále více rozšiřují své znalosti od typu motoru až po speciální lak na autě. Děti samy a rády tvoří jejich značky, vymýšlí si i SPZ a podařilo se nám společně vytvořit celé auto. Tyto všechny aktivity děláme celoročně, ale podrobněji jsme se jim věnovali v projektovém týdnu „Doprava v našem městě“. Sledovali jsme jedno celé dopoledne projíždějící auta naší nejfrekventovanější silnice v našem městě ve spolupráci s Městskou policií našeho města. Děti dokázaly identifikovat téměř všechny vozy správnými názvy a typy. Na základě velkého zájmu o dopravu a auta, vytvořili jsme na naší zahradě nové dopravní hřiště, kde jsme propojili jejich zájem o dopravu se seznámením s pravidly silničního provozu. Nejen že mohou jezdit po těchto „silnicích“ na odrážedlech, koloběžkách nebo tříkolkách, ale také s novými vlastnoručně vyrobenými auty z tvrdého papíru.  Tyto auta samy řídily a ovládaly. 

Dále pracujeme s digitálními pomůckami, které jsou součástí všech tříd. Využíváme Bee-boty, lišky, digitální lupy a mikroskopy, podložku se souřadnicemi pro digitální výchovu. Procvičujeme tak základy plánování a programování.

Děti si oblíbily také vlajky z celého světa. Pracujeme s obrázky, knihami a encyklopediemi, kde vlajky vyhledávají. Povídáme si společně o daných zemích a děti samy tvoří jejich vlajky. Spojují si symboly, tradice a jejich zvyky. Zaměřují se na detail a přesnost při jejich tvoření, ale také schopnost vyprávět, prezentovat zvolenou zemi před dětmi.

Mgr. Simona Tetourová
ředitelka školy
V Jílovém u Prahy, 9. 10. 2023

» Archiv