MŠ Orangery, s.r.o., Praha 9

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Národních hrdinů 39
Praha 9 – Dolní Počernice
190 12


Kontakt

+420 725 759 700

http://www.orangery.cz

Redaktoři

  • Mgr. Karolina Kučíková

MŠ Orangery je česko-anglická školka zajišťující předškolní vzdělávání pro děti ve věku od 2 do 6 let. Vzhledem k nízkému počtu dětí ve třídě můžeme zajistit individuální přístup ke každému dítěti a rozvíjet děti ve všech oblastech vývoje.

Školka Orangery podporuje nadané děti  především využitím NTC metody. Ve třídě Dráčků využíváme sady symbolů dopravních značek, vlajek států a značek aut v týdenních cyklech. Děti se nejen učí symboly zapamatovat pomocí her jako je pexeso či Černý Petr, ale také třídit dle společných a odlišných znaků. U tréninku symbolů vlajek rozšiřujeme vědomosti i o zajímavosti o daných zemích.  Enigmatické a další hádanky doplňují NTC metodu v každodenních činnostech.

Během volné hry nabízíme dětem různé hlavolamy – dřevěné i kovové, jako jsou ježek v kleci, dále IQ hlavolamy jako IQ xoxo, IQ links, blocks nebo Smart Games – Piráti či ZOO Safari.  Využíváme hojně i postřehové karetní hry pro rozvoj postřehu, paměti, a rychlosti – oblíbené jsou Graballo, Dobble či Snap. Deskové a karetní hry tvoří další skupinu aktivit umožňující rozvoj i nadaným dětem. Uno, Prší či Chodí Pešek okolo motivují děti v tréninku paměti a rozlišování symbolů. Při výuce využíváme také logické pracovní listy z Centra nadání, dále sudoku či bludiště.

Mgr. Karolina Kučíková (dříve Tesařová)
zástupkyně ředitelky a učitelka
V Praze, 23. 10. 2017

» Archiv