MŠ Duhová Habartov, p.o. (okr. Sokolov)

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Karla Čapka 769
Habartov
357 09


Kontakt

+420 352 682 200

http://www.msduhova.cz

Redaktoři

  • Mgr. Eva Dvořáková

Naše MŠ má 3 třídy, včetně 1 speciální logopedické, Na škole se snažíme vytvářet radostné kamarádské prostředí, aby dítě vědělo, že je láskyplně přijímáno jako rovnocenná osobnost. Sociální prostředí je utvářeno na základě respektu, důvěry, úcty, empatie všech lidí v mateřské škole. Všechny děti mají stejné podmínky a postavení.

Volnost a svoboda, kterou dětem dáváme, je vyvážena dodržováním pravidel. Děti jsou vedeny k aktivní spoluúčasti a samostatnému rozhodování. Vzájemná pomoc, podpora, tolerance a důvěra, to jsou hlavní body naší práce.

Doplňkové činnosti: Metoda dobrého startu, flétničky + jóga, metoda arteterapie - hliněné pole, předplavecký a předlyžařský výcvik, škola v přírodě, Vítkův chodník – Kneippova metoda otužování.

Na základě absolvovaných seminářů jsme si uvědomily, že spousta činností spojených s naší speciální třídou (prvky zařazujeme i do dalších 2 tříd) koresponduje s „náplní Mensy,“ a stejně jako děti s handicapem mají i děti nadané svou speciální nabídku činností. Dokoupily se další nové hry, pomůcky informací získaných na seminářích.

Spolupráce s Mensou ČR

Spolupráce naší mateřské školy s Mensou trvá již od roku 2016. Metodu zařazujeme v každém dni, ve všech třídách, ať už to je cvičení – chůze po spirále, provaze, točení kolem své osy, stimulace reflexních plošek – chůze ve vodě, trávě, přírodním terénu (Vítkův chodník a otužování suchá i mokrá varianta – chůze po kamínkách, kaštanech, fazolích, dřevíčkách), děti cvičí na různých překážkách, na balančních pomůckách, chodí po laně, kopírují chůzí okraj koberce, chodí po čarách, lepíme různé cesty, zařazujeme cvičení na rovnováhu. Při hrách využíváme hry z Mindoku, IQ hraček, IQ fitu, hry od Piatnika, logická pexesa, Logika, labyrinty.

Při pobytu venku využíváme digitální mikroskopy, lupy, pozorovali jsme vývoj a líhnutí motýlů, chodíme na jezero pozorovat labutě, změny v přírodě i na jezeře, děláme pokusy s vodou.

Děti jezdily za zvířaty (ZOO, jelení a daňčí obora, pštros, kachny, školní statek ), ale zvířecí návštěvy jsme měli i u nás ve školce ( sova, československý vlčák, papoušek, psi, kočky).

V loňském školním roce jsme děti seznamovali s řemesly, zaměstnáním dospělých – děti si mnoho povolání vyzkoušelo – například to byl truhlář, kuchař, prodavač, do mnoha provozů a pracovišť jsme se zašli podívat (pošta, úřad, obchody, kadeřnictví, továrna na výrobu porcelánu), hry na zaměstnání byly součástí denních činností.

I v letošním roce děti zahradničily, sázely zeleninu, bylinky a na podzim ochutnaly první úrodu z naší školkové jablůňky, kterou jsme pozorovaly po celý rok. Pekli jsme jablečný koláč, dělali mošt a krájeli křížaly.

To vše, co děláme s dětmi, prezentujeme rodičům na Týdnu s Mensou.

Mgr. Eva Dvořáková
ředitelka
V Habartově, 15. 10. 2023

» Archiv