Školka Gatemáček, Boskovice

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Průmyslová 2503/2
Boskovice
680 01


Kontakt

+420 702 119 067

http://www.gatemacek.cz

Redaktoři

  • Bc. Lucie Chlupová

Školka Gatemáček zahájila svůj provoz 1. 9. 2016. Sídlí v průmyslové zóně na okraji Boskovic. Naší prioritou je všestranně rozvíjející výchova. Kapacita školky je 15 dětí ve věku od 2 do 7 let. S dětmi pracujeme podle vzdělávacího plánu „S Gatemáčkem do světa“. Je rozdělen do 4 integrovaných bloků: Setkání se skřítkem Podzimníčkem, V království paní Zimy, Kouzla víly Jarněnky, Putování s Letníčkem.

V přilehlých prostorách se nachází soukromé venkovní hřiště, které slouží výhradně dětem ze školky. Školka získala dotace z prostředků Evropské unie. Je moderně vybavena učebními pomůckami včetně interaktivní tabule. Vzdělávání zajišťují tři kvalifikované paní učitelky.

Spolupráce s Mensou ČR

Naše školka spolupracuje s Mensou ČR druhým rokem. Metodu NTC Learning využíváme s dětmi během celého dne ve školce. Letos jsme se zaměřili více na stolní deskové hry a pomůcky k této metodě – pracujeme s nimi každé úterý a čtvrtek. 

V našem programu se zaměřujeme na motorická cvičení. Zakoupili jsme říční kameny pro procvičování rovnováhy, u dětí jsou velmi oblíbené. Nedílnou součástí cvičení jsou překážkové dráhy, hry s míčem, chůze na chůdách, skákání na trampolíně. Občas zařazujeme cvičení jógy, většinou podle videí. Samozřejmostí je každodenní pobyt venku s dostatkem aktivit, máme dvě školní zahrady a rozmanitými hracími prvky. 

Novinkou v naší školce je pořízení Polikarpovovy stavebnice. Děti z ní sami dokáží postavit úžasné modely např. auto nebo loď. Pracujeme s mozaikami, stavíme podle předloh i fantazie. 

Více jsme se zaměřili na využití hudebních nástrojů. Pokračujeme v projektu Gatemáčkova knihovna – u dětí i rodičů je velmi oblíbená. 

V příštím školním roce se budeme více zabývat prací s předškoláky. Zakoupili jsme pomůcku Klokanův kufr. Je to komplexní pomůcka nejen pro předškolní věk. Pomocí kufru je možné zjistit, jaké úkoly dítě zvládá či nezvládá a je možné hledat konkrétní dopomoc pro zvládnutí následujících úkolů. Pro předškoláky budeme otevírat kurz Edukativně-stimulační skupiny. 

Poznávali jsme Českou republiku a okolní státy. Děti mají svoje šanony, kam si zakládají splněné úkoly k tématu. Skládali jsme vlajky států, názvy, pekli jsme Sachrův dort, německý koláč, poslouchali hymny, malovali na hudbu. Vytvořili jsme omalovánky asociací k jednotlivým státům.  Pracujeme s interaktivní tabulí. Máme od Barevných kamínků CD na každý měsíc. Děti rádi pracují s Kouzelným čtením od ALBI. 

S metodou NTC Learning jsme spokojeni, určitě v ní budeme pokračovat i v příštím školním roce.

Bc. Lucie Chlupová
ředitelka školky
V Boskovicích, 28. 8. 2018

» Archiv