Školka Gatemáček, Boskovice

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Průmyslová 2503/2
Boskovice
680 01


Kontakt

+420 702 119 067

http://www.gatemacek.cz

Redaktoři

  • Bc. Lucie Chlupová

Školka Gatemáček zahájila svůj provoz 1. 9. 2016. Sídlí v průmyslové zóně na okraji Boskovic. Naší prioritou je všestranně rozvíjející výchova. Kapacita školky je 15 dětí ve věku od 2 do 7 let. S dětmi pracujeme podle vzdělávacího plánu „S Gatemáčkem do světa“. Je rozdělen do 4 integrovaných bloků: Setkání se skřítkem Podzimníčkem, V království paní Zimy, Kouzla víly Jarněnky, Putování s Letníčkem.

V přilehlých prostorách se nachází soukromé venkovní hřiště, které slouží výhradně dětem ze školky. Školka získala dotace z prostředků Evropské unie. Je moderně vybavena učebními pomůckami včetně interaktivní tabule. Vzdělávání zajišťují tři kvalifikované paní učitelky.

Spolupráce s Mensou ČR

S Mensou ČR spolupracujeme pátým rokem. Metodu NTC Learning využíváme s dětmi v průběhu celého dne. V úterý a ve čtvrtek se více věnujeme stolním hrám.

Školní rok 2020/2021 byl poznamenán pandemií COVID-19. Ani nám se nevyhnulo uzavření, a proto jsme přistoupili ke vzdělávání předškoláků distanční výukou. Rodiče si vyzvedávali úkoly pro děti, pak je všechny odevzdali a děti za ně dostaly samolepky. Bohužel jsme byli nuceni absolvovat i edukativně-stimulační skupiny pro předškoláky bez rodičů. Doufáme, že letos budou moci probíhat standardním způsobem.

Projekt České obce sokolské měl u nás úspěch. Děti s nadšením plnily úkoly a těšily se na další aktivity. Odměnou jim byly medaile a diplomy. Každý den s dětmi pravidelně cvičíme. Využíváme různé pomůcky – balanční kameny, švihadla, chůdy, padák, overbaly, padák, míče, …

Hodně jsme se věnovali značkám aut. Děti znají na tři desítky značek a dokážou k nim přiřadit obrázek konkrétního auta. Procvičujeme na nich i barvy, tvary, písmena. Děti mají rády hádání, na kterou značku si myslím.

Obohacením nám byla měsíční praxe dvou studentek z pedagogické školy. Jako součást praxe jsme jim vysvětili metodu NTC, viděly aktivity spojené s metodou, zaujaly je námi vytvořené pomůcky.

V letošním roce budeme vést pro děti angličtinu hravou formou, v rámci jednoho dopoledne, pomocí programu Cookie and friends.

Celý školní rok věnujeme novému projektu „Čtenářský strom“. V šatně je pověšen velký nakreslený strom, postupně na něj budeme zavěšovat listy s názvem knih, které přečteme. Do projektu se mohou zapojit i rodiče a napsat název knihy, kterou přečetli s dětmi doma.

Novinkou je zavedení diagnostiky iSophi a programu iSophi Smart. Probíhá ve spolupráci s rodiči. Bude nám určitě prospěšný i pro edukativně-stimulační skupiny pro předškoláky.

Rádi bychom obnovili Klub deskových her, který kvůli COVID-19 jsme museli přerušit.

Bc. Lucie Chlupová
ředitelka školky
V Boskovicích, 9. 9. 2021

» Archiv