Mateřská škola Gatemáček z.s., Boskovice

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Průmyslová 2503/2
Boskovice
680 01


Kontakt

+420 702 119 067

http://www.gatemacek.cz

Redaktoři

  • Bc. Lucie Chlupová

Školka Gatemáček zahájila svůj provoz 1. 9. 2016. Sídlí v průmyslové zóně na okraji Boskovic. Naší prioritou je všestranně rozvíjející výchova. Kapacita školky je 15 dětí ve věku od 2 do 7 let. S dětmi pracujeme podle vzdělávacího plánu „S Gatemáčkem do světa“. Je rozdělen do 4 integrovaných bloků: Setkání se skřítkem Podzimníčkem, V království paní Zimy, Kouzla víly Jarněnky, Putování s Letníčkem.

V přilehlých prostorách se nachází soukromé venkovní hřiště, které slouží výhradně dětem ze školky. Školka získala dotace z prostředků Evropské unie. Je moderně vybavena učebními pomůckami včetně interaktivní tabule. Vzdělávání zajišťují tři kvalifikované paní učitelky.

Spolupráce s Mensou ČR

S Mensou ČR spolupracujeme od roku 2016. Metodu NTC Learning využíváme s dětmi v průběhu celého dne. V úterý a ve čtvrtek se více věnujeme stolním hrám.

Od roku 2021 vedeme pro děti hravou formou anglický jazyk, v rámci jednoho dopoledne.

V roce 2021 jsme zavedli diagnostiku Isophi a program Isophi Smart. V diagnostice úspěšně pokračujeme. Je pro nás velkým přínosem a rodiče si ji hodně chválí. Každý rok vedeme Edukativně-stimulační skupiny pro předškoláky. Letos nám odešlo do ZŠ 7 předškoláků. S dětmi i rodiči jsme nadále v kontaktu, dochází k nám do klubu deskových her, který máme 1x měsíčně.

V průběhu školního roku nás navštívila paní knihovnice. Měla připravený program Medvědi. Děti se dozvěděly, jaké jsou druhy medvědů, kde žijí, co jí atd. Společně s knihovnicí děti dramatizovaly pohádku. Na závěr jsme si půjčili pohádkové knížky o medvědech do školky.

Při práci s dětmi využíváme moderní výukové metody např. interaktivní tabuli. Máme zakoupeny výuková CD Barevné kamínky. Dále používáme tablet s výukovými programy pana Mišáka. Využíváme diagnostickou pomůcky Klokanův kufr a Klokanovy kapsy. V loňském roce jsme začali s dětmi šít na šicím stroji. Začínali jsme od jednoduchých jednotažek až po šití výrobků s výplní.

V letošním roce máme skoro celou třídu nových dětí, tak s metodou NTC Learning budeme v podstatě začínat znovu. Doufáme, že se nám bude s novými dětmi dařit, tak jak v minulých letech. Chceme se zaměřit na vlajky a značky aut, protože nám převažují ve třídě chlapci.

Plánujeme se více zaměřit na pohybovou stránku, hlavně na dětskou jógu.

Bc. Lucie Chlupová
ředitelka školky
V Boskovicích, 1. 10. 2023

» Archiv