MŠ Jersín 80, p.o. (okr. Jihlava)

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Jersín 80
Jersín
588 25


Kontakt

+420 567 277 163

http://www.msjersin.cz

Redaktoři

  • Mgr. Monika Vencourová

Naše jednotřídní mateřská škola rodinného typu sídlí v okrajové části obce Jersín na Vysočině. Budova školy byla a vystavěna již v roce 1872. V současné době slouží jako škola mateřská s kapacitou 25 dětí.

Ve školním roce 2018/2019 je do školky přihlášeno 19 dětí. V průběhu léta došlo v naší školce k rozsáhlé rekonstrukci, máme tedy nově vybavenou budovu, která je obklopena školní zahradou a krásnou přírodou. To vše nám slouží k rozvoji všech pohybových i rozumových dovedností dětí, ke komplexnímu rozvoji osobnosti dětí i k intenzivní předškolní přípravě. Výpravy do přírody nás velmi inspirují.

Při práci s dětmi používáme metodou NTC Learning, zařazujeme metodu H-mat a tak u dětí rozvíjíme matematickou pregramotnost, pro rozvoj čtenářské gramotnosti využíváme metodiku Sfumato. Všechny tyto metody a mnoho dalších se nám prolínají denními činnostmi – rotace, rovnovážná cvičení, motorická cvičení, velmi rádi provádíme hudební činnosti a hrajeme tanečně-pohybové hry, cvičíme paměť a pozornost, zařazujeme do vzdělávacích činností enigmatické hádanky. Pracujeme také s abstraktními symboly. Rádi cvičíme jógu a relaxujeme.

Naše logopedické asistentky provádějí u dětí logopedickou prevenci. Děti také průběžně ve všech oblastech diagnostikujeme.

Ke všem těmto činnostem nám slouží bohatá nabídka pomůcek a her, tablet a počítač.

Mgr. Monika Vencourová
ředitelka MŠ
V Jersíně, 24. 10. 2018

» Archiv